Enteromax Forte

1 kaps. zawiera: 5 x 109 komórek drożdży szczepu Saccharomyces boulardii, 3 x 109 żywych liofilizowanych bakterii szczepu Lactobacillus rhamnosus GG i 50 mg inuliny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Enteromax Forte 30 szt., kaps. 28.7 zł 2019-04-05

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego wspomagający wzrost i aktywność korzystnej mikroflory jelitowej. Przyjmowanie łączne bakterii szczepu Lactobacillus rhamnosus GG, drożdży Saccharomyces boulardii oraz inuliny daje lepszy efekt formowania odpowiedniego składu bakterii jelitowych niż przyjmowanie każdego z nich oddzielnie.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 2 kaps. dziennie. Dzieci powyżej 3 rż.: 1 kaps. dziennie. Zawartość kapsułki można rozprowadzić w letniej lub chłodnej wodzie. Nie rozprowadzać w mleku i sokach, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na przebieg biegunki. Nie należy mieszać z gorącymi płynami lub pokarmami. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego w trakcie antybiotykoterapii celem odtworzenia naturalnej mikroflory jelitowej, u osób z zaburzeniami trawienia laktozy oraz objawami nietolerancji pokarmów mlecznych, w biegunkach różnego pochodzenia: infekcyjnej, antybiotykowej, podróżnych, w celu wspierania wzrostu korzystnej dla zdrowia mikroflory jelitowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u osób z niedoborami odporności. Nie stosować z lekami przeciwgrzybiczymi. 

Uwagi

Preparat niekompletny pod względem odżywczym, nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Cena

Enteromax Forte, cena 100% 28.7 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."