Dziurawiec fix/Ziele Dziurawca

1 saszetka zawiera 2 g ziela dziurawca (Hyperici herba).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Dziurawiec fix/Ziele Dziurawca 30 saszetek 2 g, zioła do zaparzania

Hypericum perforatum

6.25 zł 2019-04-05

Działanie

Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie, dorośli: 1/2 szkl. naparu 3-4 razy dziennie, na 1 h przed posiłkiem (działanie żółciopędne i pobudzające wydzielanie skoków żołądkowych) lub po jedzeniu (działanie rozkurczające). 1 saszetkę umieścić w termosie, zalać 1 szkl. wrzącej wody, przykryć i odstawić na 30 min.

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny, stosowany doustnie: łagodząco w okresowym wyczerpaniu umysłowym, w objawowym leczeniu łagodnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych (uczucie dyskomfortu).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na dziurawiec lub inne rośliny z rodziny Dziurawcowatych (Guttiferae/ Hypericaceae). Nie stosować u osób po transplantacjach organów oraz zakażonych wirusem HIV otrzymujących inhibitory proteazy-1 (np. indynavir). Nie stosować przy nadwrażliwości na promienie ultrafioletowe, przy wysokiej gorączce i znacznych uszkodzeniach wątroby.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się przyjmowania ziela dziurawca w okresie ciąży lub karmienia piersią ze względu na brak danych dotyczących stosowania. 

Cena

Dziurawiec fix/Ziele Dziurawca, cena 100% 6.25 zł

Preparat zawiera substancję: Hypericum perforatum

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."