Dicoflor® Elektrolity

Saszetka A zawiera: maltodekstrynę i 5 x 109 liofilizowanych żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG. Saszetka B zawiera: glukozę, cytrynian sodu, chlorek potasu, chlorek sodu, aromat bananowy. 1 porcja zawiera: 14,975 g/l glukozy, 1,378 g/l sodu, 1,32 g/l chlorków, 0,787 g/l potasu, 2,701 g/l cytrynianów. Osmolarność 232,657 mOsm/litr.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Dicoflor® Elektrolity 6 saszetek A+6 saszetek B, proszek o smaku bananowym 24.09 zł 2019-04-05

Działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci proszku do sporządzania zawiesiny o smaku bananowym. Proszek zawiera żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG, elektrolity i glukozę. Preparat zmniejsza ryzyko odwodnienia oraz wspomaga odbudowę naturalnej mikroflory jelitowej.

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta i dzieci: 1 saszetka A i 1 saszetka B dziennie, po rozpuszczeniu w 200 ml chłodnej wody. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego w trakcie biegunki w celu: uzupełnienia diety w bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG, stanowiące składnik prawidłowej mikroflory jelitowej; uzupełnienia diety w sole mineralne i wyrównania zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej. Przeznaczony dla: niemowląt i dzieci.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Produkt nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Produkt należy przyjmować pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Cena

Dicoflor® Elektrolity, cena 100% 24.09 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."