Dermosavit

1 g maści zawiera 500 j.m. palmitynianu retynolu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Dermosavit tuba 25 g, maść

Retinol palmitate

3.19 zł 2019-04-05

Działanie

Palmitynian retynolu charakteryzuje się większą odpornością na działanie czynników oksydacyjnych od witaminy A. Witamina A jest czynnikiem niezbędnym dla prawidłowego wzrostu skóry i błon śluzowych. Ze względu na wspomaganie procesów regeneracyjnych skóry jest stosowana miejscowo w powierzchownych uszkodzeniach tkanek (np. oparzenia, odmrożenia). Zmniejsza rogowacenie naskórka i łagodzi stany zapalne skóry, ponadto chroni skórę przed oddziaływaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych (zimno, wiatr). Lanolina dodana do podłoża maściowego ułatwia wchłanianie witaminy A przez skórę i polepsza konsystencję maści.

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Cienką warstwę maści wcierać 1-2 razy na dobę na chorobowo zmienione, uprzednio oczyszczone miejsca na skórze. W razie konieczności stosować kilka razy na dobę.

Wskazania

Maść do stosowania miejscowego na skórę, wskazana w celu ochrony skóry przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych (zimnem, wiatrem), po przebytych niewielkich odmrożeniach, oparzeniach, w nadmiernej suchości skóry i nadmiernym rogowaceniu naskórka.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na palmitynian retynolu (witaminę A) i lanolinę lub na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Preparat do stosowania na skórę, nie stosować na rany oraz błony śluzowe. Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Ze względu na zawartość lanoliny preparat może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić odczyny uczuleniowe.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią. Witamina A w dużych dawkach może działać teratogennie.

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Interakcje

Podczas leczenia nie stosować maści lub kosmetyków o działaniu wysuszającym i ściągającym.

Cena

Dermosavit, cena 100% 3.19 zł

Preparat zawiera substancję: Retinol palmitate

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."