Depulol

100 g żelu zawiera 5 g olejku rozmarynowego, 5 g olejku eukaliptusowego, 6 g balsamu peruwiańskiego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Depulol tuba 20 g, żel

Eucalyptus oil,

Peruvian balm,

Rosmarinus oil

16.47 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o skojarzonym działaniu olejków eterycznych i balsamu peruwiańskiego. Jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Stosować na skórę, 2 razy na dobę (rano i wieczorem) przez okres występowania dolegliwości. Nanieść niewielką ilość żelu na górne części pleców i klatki piersiowej, delikatnie wetrzeć.

Wskazania

Pomocniczo w przeziębieniu, z towarzyszącym utrudnieniem odkrztuszania i kaszlem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować u dzieci poniżej 6 mż.

Środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność u osób ze skłonnością do astmy. Nie należy stosować w obrębie twarzy, zwłaszcza nosa, ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli. Nie należy stosować na dużą powierzchnię ciała. Nie należy stosować na uszkodzoną powierzchnię skóry (otwarte rany), oparzenia, błony śluzowe. Nie stosować u pacjentów ze skłonnością do alergii, w szczególności osoby, u których wystąpiła nadwrażliwość na kwasy aromatyczne i ich pochodne (np. kwas benzoesowy) lub preparaty zawierające tego rodzaju związki (np. propolis). Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u niemowląt i dzieci.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić podrażnienia skóry (rumień), objawy uczulenia (wysypka).

Ciąża i laktacja

Preparatu nie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią, ze względu na brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w tym czasie.

Cena

Depulol, cena 100% 16.47 zł

Preparat zawiera substancję: Eucalyptus oil, Peruvian balm, Rosmarinus oil

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."