D-Vitum 400 j.m. - witamina D dla niemowląt

1 naciśnięcie pompki (dzienna porcja) zawiera: 10 µg (400 j.m., 200% RWS) witaminy D3.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
D-Vitum 400 j.m. - witamina D dla niemowląt but. 6 ml, aerozol

Colecalciferol

17.4 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci. Ponadto pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, a także w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Suplementacja witaminą D zalecana jest od pierwszych dni życia, niezależnie od sposobu żywienia noworodka (pierś/mleko modyfikowane).

Dawkowanie

Doustnie. Noworodki, niemowlęta i dzieci: 1 naciśnięcie pompki dozującej jeden raz dziennie bezpośrednio do ust lub do pokarmu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Sposób podania. Na buteleczkę z preparatem należy zamontować pompkę dozującą dołączoną do opakowania. Przed każdym użyciem należy ściągnąć zatyczkę osłaniającą pompkę dozującą. Pompka pozwala na precyzyjne odmierzenie właściwej do spożycia porcji preparatu. Przed pierwszym użyciem należy kilkakrotnie nacisnąć pompkę dozownika w celu jego napełnienia, aż do pojawienia się pierwszej pełnej dozy.

Wskazania

Uzupełnianie diety w witaminę D3 dla noworodków, niemowląt i dzieci.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Preparat zawiera około 80 porcji. Aerozol należy zużyć w ciągu 3 miesięcy od otwarcia buteleczki.

Cena

D-Vitum 400 j.m. - witamina D dla niemowląt, cena 100% 17.4 zł

Preparat zawiera substancję: Colecalciferol

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."