Collagen MD-Poly

1 fiolka (2 ml) zawiera 100 µg tropokolagenu i standaryzowany wyciąg z rosiczki (Drosera L.). Preparat zawiera substancje pomocnicze: NaCl i H2O do iniekcji.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Collagen MD-Poly 10 fiol. 2 ml, roztw. do wstrz. 399.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny zmniejszający dolegliwości bólowe i poprawiający zakres ruchu w obrębie stawów, objętych zmianami degeneracyjnymi i uszkodzeniami wskutek urazów mechanicznych. Preparat odbudowujący i wzmacniający struktury anatomiczne, poprawiający sprawność ruchu i funkcjonowanie tkanek, łagodzący dolegliwości bólowe. Iniekcja kolagenu pobudza biosyntezę nowych fibryli kolagenowych w obszarze zmienionym chorobowo, poprawia anizotropię włókien kolagenowych zapewniając wsparcie mechaniczne dla utrzymania strukturalnej integralności tkanek i narządów. W wyniku interakcji z receptorami śródbłonowymi (integrynami) preparat zapewnia wzmocnienie, odbudowę i naprawę uszkodzonej tkanki, co zwiększa zakres ruchu w obrębie stawów. Preparat wspiera fizjologiczną naprawę uszkodzonych struktur i sprzyja wzrostowi czynników takich jak: TGF-beta 1, CTGF i IGF-1, stymulujących biosyntezę kolagenu.

Dawkowanie

Iniekcje mogą być wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny około - i dostawowo. W ostrej fazie choroby: 1 zabieg na dobę przez 3 kolejne dni; następnie 2 zabiegi tygodniowo, do złagodzenia objawów; potem 1 zabieg tygodniowo do całkowitego ich ustąpienia. W leczeniu chorób przewlekłych: 1 zabieg dwa razy w tygodniu przez pierwsze dwa tygodnie; później 1 zabieg raz w tygodniu przez okres kolejnych 6-ciu tygodni. Schemat podawania preparatu może być różny, w zależności od potrzeb indywidualnych pacjenta i diagnostyki różnicowej. Ze względu na to, należy korzystać z tzw. protokołów podania, które zaleca producent.

Wskazania

Poprawienie zakresu ruchu stawów. Łagodzenie miejscowych dolegliwości bólowych lub bólu związanego z zwyrodnieniami chrząstki stawowej. Do stosowania jako wsparcie mechaniczne w leczeniu wielu chorób obejmujących kręgosłup, stawy - zarówno w walce z bólem i jako terapia podtrzymująca regenerację po operacji. Preparat stosować niezależnie lub w skojarzeniu z innymi wyrobami medycznymi z tej samej serii, w celu dostosowania leczenia do sytuacji klinicznej.

Przeciwwskazania

Pacjenci, u których zaobserwowano nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, powinni przed jego zastosowaniem zostać poddani próbie uczuleniowej polegającej na punktowym wstrzyknięciu 0,1 ml preparatu w okolice przedramienia lub ramienia, a następnie powinni być obserwowani przez 1 h.

Środki ostrożności

Każdy ból wymaga diagnostyki różnicowej w celu wykrycia ewentualnych urazów (złamań), ostrych i podostrych chorób wirusowych, zmian nowotworowych, artropatii zapalnej, dny moczanowej, dny rzekomej, hiperurykemi, septycznego zapalenia stawów. Oczyszczenie i odkażenie skóry są konieczne przed i po podaniu preparatu.

Niepożądane działanie

Niewielkie zaczerwienienie w okolicy wkłucia może wynikać z mechanicznego skutku wprowadzenia igły lub z reakcji skóry. Podanie preparatu może wywołać takie objawy jak pieczenie/ból w miejscu iniekcji, które ustępują zwykle samoistnie w ciągu 5-10 minut po wykonanym zabiegu. W przypadku nie zachowania zasad sterylności zabiegu, bakterie saprofityczne mogą spowodować utworzenie się ropnia w miejscu wkłucia.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie wpływa na sprawność psychomotoryczną i prowadzenie pojazdów. Chronić przed oddziaływaniem promieni słonecznych i zamarzaniem. Warunki przechowywania i użytkowania: 2-30st.C.  

Interakcje

Stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

Cena

Collagen MD-Poly, cena 100% 399.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."