Clarastill

Preparat zawiera 0,3% karboksymetylocelulozy, glicerol oraz N-acetylokarnozynę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Clarastill but. 5 ml, krople do oczu 34.4 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat do nawilżania powierzchni oka w postaci kropli o działaniu odżywczym, ochronnym i powlekającym. Zawarty w roztworze glicerol powoduje uwalnianie wody z tkanek oka, dzięki czemu na powierzchni rogówki wytwarza się cienka warstwa wodna. Karboksymetyloceluloza powoduje tworzenie się wiskoelastycznego żelu o właściwościach reologicznych podobnych do naturalnego płynu łzowego. Ponadto N-acetylokarnozyna ma działanie przeciwutleniające - chroni tkanki oka przed działaniem wolnych rodników. Preparat nie powoduje przejściowych zaburzeń widzenia po zakropleniu.

Dawkowanie

Zakroplić 1-2 krople do worka spojówkowego. Stosować tak często, jak to potrzebne. Nie wkraplać jednocześnie z innymi preparatami do oczu.

Wskazania

Nawilżanie powierzchni gałki ocznej w przypadku dolegliwości powodowanych przez czynniki mechaniczne (np. noszenie soczewek kontaktowych), niekorzystne oddziaływanie środowiska (np. klimatyzacja, dym, pył, promienie słoneczne) lub długotrwałą pracę obciążającą narząd wzroku (np.: przy monitorze komputera).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Zakażenia oka.

Uwagi

Krople mogą być stosowane u osób używających twardych i miękkich soczewek kontaktowych. Preparat może być stosowany przez 30 dni po otwarciu opakowania; po otwarciu przechowywać w lodówce (2-8st.C).

Cena

Clarastill, cena 100% 34.4 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."