Cevitt Gardło

Preparat zawiera: karbomer, ksantan, hialuronian sodu, mannitol, wodorowęglan sodu, sorbitol, kwas cytrynowy, aspartam, witaminę C, aromat, cytrynian cynku dwuwodny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Cevitt Gardło 20 szt., tabl. do ssania 22.99 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny w postaci tabletek do ssania o smaku cytrynowym. Preparat w połączeniu ze śliną w ustach tworzy hydrożel, który pokrywa w formie warstwy ochronnej podrażnioną błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Warstwa ochronna hydrożelu uśmierza ból, ułatwia przełykanie, łagodzi chrypkę i ułatwia regenerację błony śluzowej.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 10 lat: 1 tabl. co 2-3 h (do 6 tabl. dziennie). Dzieci w wieku 6-10 lat: 1 tabl. co 4-5 h (do 3 tabl. dziennie). Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tabletek nie należy rozgryzać ani połykać w całości. Jeżeli po upływie 3-5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Preparat do stosowania w przypadku podrażnień wywołujących kaszel oraz podrażnień błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz związanym z nimi bólem gardła, utrudnionym przełykaniem oraz chrypką.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Znaczące ograniczenie wytwarzania śliny (np. syndrom Sjogrena). Fenyloketonuria (tabl. zawierają aspartam stanowiący źródło fenyloalaniny).

Środki ostrożności

Preparat zawiera sorbitol - przed rozpoczęciem leczenia należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w przypadku, gdy pacjent nie toleruje określonych cukrów. U dzieci w wieku poniżej 6 rż. preparat może być stosowany tylko wtedy, gdy dziecko potrafi ssać tabletkę i nie zachodzi ryzyko niekontrolowanego połknięcia tabletki. Preparat powoduje tworzenie się warstwy hydrożelu, co może opóźnić resorpcję innych preparatów i leków. Ze względu na zawarty w preparacie cynk może również dojść do obniżenia ich skuteczności - między przyjęciem tabletek oraz innych preparatów należy zachować odstęp 3 h.

Niepożądane działanie

Nadmierne stosowanie preparatu może prowadzić do rozrzedzenia się stolca i działać przeczyszczająco.

Ciąża i laktacja

Jeżeli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna się poradzić lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem preparatu.

Cena

Cevitt Gardło, cena 100% 22.99 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."