Cardiacol C

100 g preparatu zawiera: 27 g nalewki z konwalii, 20 g nalewki z głogu, 20 g nalewki z kozłka lekarskiego, 14 g płynnego wyciągu z zarodków kola. Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Cardiacol C but. 40 g, krople doustne, roztwór

Cola sp.,

Convallaria majalis,

Crataegus sp.,

Valeriana officinalis

2019-04-05

Działanie

Preparat wykazujący słabe działanie łagodnie zwiększające siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 ml (ok. 20 kropli) 1-3 razy dziennie po jedzeniu. Nie należy przekraczać dawki jednorazowej 1 ml, dziennej 3 ml (ok. 60 kropli).

Wskazania

Wspomagająco w zaburzeniach czynności serca na tle nerwicowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca naczyń wieńcowych, przebyty zawał mięśnia sercowego, zwyrodnienie mięśnia sercowego.

Środki ostrożności

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat, u dzieci starszych tylko po konsultacji z lekarzem. W przypadku wystąpienia obrzęków spowodowanych przez niewydolność serca należy skonsultować się z lekarzem. Lek zawiera ok. 500 mg etanolu w jednej dawce tzn. ok. 14 ml piwa lub 6 ml wina. Nie stosować u osób z chorobą alkoholową. Zachować ostrożność podczas stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u pacjentów z chorobą wątroby lub z padaczką.

Niepożądane działanie

Rzadko: nudności, wymioty, zaburzenia rytmu serca.

Ciąża i laktacja

Ze względu na zawartość etanolu lek nie powinien być stosowany w okresie ciąży i laktacji.

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu i nalewki z korzenia kozłka, lek może osłabiać sprawność psychofizyczną, zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę urządzeń będących w ruchu oraz nasilać skłonność do zasypiania. Nie zaleca się przyjmowania leku przez kierowców przed podróżą w okresie około 1h po zażyciu. Alkohol zawarty w leku może zostać wykryty przez urządzenia do wykrywania alkoholu w powietrzu wydychanym.

Interakcje

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Preparat zawiera substancję: Cola sp., Convallaria majalis, Crataegus sp., Valeriana officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."