Biolan® Gel

1 ml kropli do oczu zawiera 3 mg hialuronianu sodu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Biolan® Gel 10 minimsów 0,35 ml, krople do oczu

Hyaluronate sodium

17.44 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat nawilżający o właściwościach wiskoelastycznych, tworzący ochronną warstwę na powierzchni gałki ocznej.

Dawkowanie

Zakroplić 1-2 krople do worka spojówkowego lub nanieść kroplę na wewnętrzną powierzchnię soczewki. Jeżeli pacjent stosuje więcej niż jeden preparat do oczu, to każdy z nich należy podawać z zachowaniem co najmniej 10-minutowej przerwy.

Wskazania

Dolegliwości oka powodowane przez czynniki mechaniczne (np. noszenie soczewek kontaktowych), okulistyczne procedury diagnostyczne, niekorzystne oddziaływanie środowiska (np. klimatyzowane pomieszczenia, wiatr, dym, zimne powietrze) lub długotrwałą pracę obciążającą narząd wzroku (np. przy monitorze, mikroskopie, długotrwałe prowadzenie pojazdów).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Zakażenia oka.

Uwagi

Preparat może powodować przemijające zamglenie widzenia (kilka min po podaniu), w tym czasie nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych. Preparat nie zawiera konserwantów.

Cena

Biolan® Gel, cena 100% 17.44 zł

Preparat zawiera substancję: Hyaluronate sodium

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."