Bifico Junior Synbiotyk w czekoladzie

1 czekoladka zawiera 0,5 x 109 jednostek tworzących kolonie bakterii Bacillus coagulans (GanedenBC30) oraz 0,0175 g inuliny. Preparat zawiera mleko, laktozę i soję.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bifico Junior Synbiotyk w czekoladzie 12 szt., czekolada 16.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety w postaci czekoladek. Synbiotyk. Żywe kultury bakterii Bacillus coagulans w codziennej diecie: wspierają działanie układu odpornościowego, pomagają utrzymać prawidłową mikroflorę bakteryjną w jelitach dziecka, co ma pozytywny wpływ na układ trawienny i wchłanianie składników odżywczych, chronią przed rozprzestrzenianiem bakterii patogennych w jelitach, zmniejszają dolegliwości brzuszne (bóle, wzdęcia, biegunki). Inulina jest prebiotykiem, stymuluje wzrost pożytecznych bakterii jelitowych. Czekolada dostarcza witamin A, B, C, D, E oraz wapnia, żelaza, magnezu, potasu i cynku.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2-3 czekoladki dziennie na min. 2 h przed lub po zażyciu antybiotyku. Dzieci od 3 do 12 lat: 1-2 czekoladki dziennie na min. 2 h przed lub po zażyciu antybiotyku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnianie codziennej diety szczególnie w trakcie antybiotykoterapii oraz w celu profilaktyki zaburzeń układu trawiennego w trakcie zmiany diety (np. żywienie w przedszkolu).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zachowanie dobrego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego sposobu odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Cena

Bifico Junior Synbiotyk w czekoladzie, cena 100% 16.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."