Bebilon Nutriton

100 g proszku zawiera: 66,2 g węglowodanów (w tym 6 g cukrów), 0,3 g tłuszczów, 0 g białka; 25,0 g błonnika pokarmowego; sól: 0,02 g; składniki mineralne: 335 mg wapnia, 6 mg sodu, 5,3 mg cynku, 8,8 mg żelaza. Wartość energetyczna 100 g: 1345 kJ (318 kcal).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bebilon Nutriton karton 135 g, proszek

Carbohydrates,

Fats,

Minerals,

Fibre

19.99 zł 2019-04-05

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego o właściwościach zagęszczających do postępowania dietetycznego w przypadku skłonności do ulewania u noworodków, niemowląt i dzieci, które są karmione piersią. Jest przeznaczony również do zageszczania pokarmu kobiecego. Służy do zagęszczania mleka modyfikowanego lub preparatu mlekozastępczego (stosowanego w żywieniu dzieci z alergią pokarmową). Zawiera mączkę chleba świętojańskiego. Nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy, sacharozy oraz glutenu.

Dawkowanie

Niemowlęta karmione piersią. 1 miarka na każde 25 ml świeżo przegotowanej i ostudzonej wody do temperatury około 40st.C. Dobrze wymieszaj i pozostaw na 3 minuty do zagęstnienia. Zamieszaj ponownie i podawaj dziecku łyżeczką bezpośrednio przed lub w trakcie karmienia piersią. Niemowlęta karmione butelką. Zagęszczanie odciągniętego pokarmu kobiecego: 1 miarka na każde 100 ml odciągniętego pokarmu kobiecego. Zagęszczanie mleka modyfikowanego lub preparatu mlekozastępczego: 1 miarka na każde 100 ml mleka modyfikowanego lub preparatu mlekozastępczego. Zamknij butelkę. Wymieszaj zawartość butelki ruchem obrotowym między dłońmi (5 sek.). Następnie potrząsaj do całkowitego rozpuszczenia proszku (20 sek.). Załóż smoczek na butelkę. Odczekaj 7 minut, aby preparat zgęstniał. Preparat po kilku minutach gęstnieje, może więc wymagać smoczka z wiekszymi dziurkami.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne w przypadku skłonności do ulewania u noworodków, niemowląt i dzieci.

Przeciwwskazania

Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Uwagi

1 płaska miarka zawiera 1,7 g proszku. Preparat stosować pod nadzorem lekarza. Preparat nie może być jedynym źródłem pożywienia (stanowi jedynie dodatek do zagęszczania pokarmu). Nie przechowywać w lodówce. Przygotować bezpośrednio przed spożyciem i użyć w ciągu 2 h. Zużyć w ciagu 4 tygodni od otwarcia. Preparat nie był badany pod kątem bezpieczeństwa użycia u niemowląt z małą urodzeniową masą ciała, nie zaleca się stosowania preparatu w tej grupie.

Cena

Bebilon Nutriton, cena 100% 19.99 zł

Preparat zawiera substancję: Carbohydrates, Fats, Minerals, Fibre

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."