Azucalen®

1 ml płynu zawiera: 0,5 ml wyciągu płynnego z kwiatu rumianku (1:1) oraz 0,5 ml wyciągu płynnego z kwiatu nagietka (1:1); ekstrahent - etanol 70% (v/v). Lek zawiera 58-66% (v/v) etanolu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Azucalen® but. 100 g, płyn na skórę

Calendula officinalis,

Chamomilla recutita

15.55 zł 2019-04-05

Działanie

Tradycyjny lek roślinny o działaniu przeciwzapalnym, przeznaczony do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Dawkowanie

Zewnętrznie: 15 ml (1 łyżkę stołową) preparatu rozpuścić w 1 l przegotowanej wody; używać do przemywań. Lek przeznaczony dla dorosłych kobiet. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż tydzień podczas stosowania preparatu, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany do przemywania okolicy zewnętrznych kobiecych narządów płciowych (wargi sromowe) w łagodnych stanach zapalnych. Szczególnie zalecany u kobiet w okresie pomenopauzalnym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwiat rumianku, kwiat nagietka lub inne rośliny z rodziny astrowatych/złożonych (Asteracecie/Compositae).

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia objawów nadwrażliwości lub uczulenia należy zaprzestać stosowania preparatu.

Niepożądane działanie

Częstośc nieznana: skórne reakcje nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka, świąd, rumień, obrzęk).

Ciąża i laktacja

Brak danych na temat stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Azucalen®, cena 100% 15.55 zł

Preparat zawiera substancję: Calendula officinalis, Chamomilla recutita

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."