Artemisol

Preparat stanowi mieszaninę nalewki piołunowo - wrotyczowej w stos. 1:5 z kwasem octowym 80%. Zawiera etanol i kwas octowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Artemisol but. 100 g, płyn na skórę

Artemisia absinthium,

Tanaceum vulgare

8.96 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania, a jego skuteczność oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli, młodzież i dzieci w wieku powyżej 7 lat (wg schematu zastosowania): włosy zwilżyć obficie płynem, zawiązać chustką lub folią i pozostawić na 2-3 h. Następnie dokładnie umyć włosy wodą i wyczesać gęstym grzebieniem. Dzieci poniżej 7 lat: nie stosować. Sposób podania: na skórę. Stosować nie częściej niż dwa razy w miesiącu.

Wskazania

Wszawica głowowa.

Przeciwwskazania

Otwarte rany i ostre stany zapalne skóry głowy. Uczulenie na substancje czynne lub na rośliny z rodziny złożonych.

Środki ostrożności

Preparat może być stosowany u dzieci w wieku powyżej 7 lat. Stosować nie częściej niż dwa razy w miesiącu. Nie połykać. W przypadku kontaktu preparatu z błoną śluzową oka przepłukać pod bieżącą wodą. Nie stosować w pobliżu otwartego ognia.

Niepożądane działanie

Podrażnienie skóry. W razie przypadkowego połknięcia leku mogą wystąpić zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego, krwionośnego i nerwowego.

Ciąża i laktacja

Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Interakcje

Nie stosować równocześnie z szamponem. Środki powierzchniowo czynne mogą spowodować wchłonięcie przez skórę substancji owadobójczych.

Cena

Artemisol, cena 100% 8.96 zł

Preparat zawiera substancję: Artemisia absinthium, Tanaceum vulgare

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."