Anaftin® Płyn do płukania jamy ustnej

Poliwinylopirolidon (PVP), maltodekstryna, glikol propylenowy, aloes zwyczajny (Aloe barbadensis), hydroksyetyloceluloza, sorbinian potasu, benzoesan sodu, PEG-40 olej rycynowy uwodorniony, wersenian disodu (EDTA), chlorek benzalkonium, hialuronian sodu, aromat, sacharynian sodu, dwupotasowa sól kwasu glicyryzynowego, woda.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Anaftin® Płyn do płukania jamy ustnej 120 ml, płyn 28.04 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat zawiera poliwinylopirolidon (PVP) i kwas hialuronowy, które tworzą ochronną warstwę pokrywającą jamę ustną, stanowiącą barierę mechaniczną dla uszkodzonych okolic i dzięki temu łagodzi ból wywołany podrażnieniem odsłoniętych zakończeń nerwowych. Zawarte w składzie kwas hialuronowy i aloes wspomagają naturalny proces gojenia uszkodzonych tkanek.

Dawkowanie

Należy wypełnić załączoną nakrętkę z miarką do linii 10 ml. Płukać jamę ustną 3–4 razy dziennie lub w razie potrzeby przez co najmniej 1 min. Dla uzyskania najlepszych rezultatów nie należy jeść ani pić przez co najmniej 1 h po zastosowaniu płynu. W razie przypadkowego połknięcia płynu nie są wymagane żadne dodatkowe działania.

Wskazania

Łagodzenie dolegliwości bólowych wywołanych niewielkimi zmianami w jamie ustnej, takimi jak aftowe zapalenie jamy ustnej, owrzodzenia aftowe, jak również uszkodzenia spowodowane aparatami ortodontycznymi lub źle dopasowanymi protezami. Preparat jest również wskazany do stosowania w przypadku rozległych owrzodzeń aftowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ciąża i laktacja

Przed zastosowaniem preparatu należy poradzić się lekarza.

Uwagi

W przypadku częstych nawrotów owrzodzeń jamy ustnej wskazana jest konsultacja lekarska. Nie zamrażać.

Cena

Anaftin® Płyn do płukania jamy ustnej, cena 100% 28.04 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."