Alectoin

Krople zawierają Ectoin®, hydroksyetylocelulozę, chlorek sodu, wodę, bufor cytrynianowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Alectoin but. 10 ml, krople do oczu 23.18 zł 2019-04-05

Działanie

Izotoniczny roztwór zawierający ektoinę (Ectoin®), występującą w przyrodzie naturalną cząsteczkę chroniącą komórki przed oddziaływaniem szkodliwych czynników, łagodzącą stany zapalne i stabilizującą błonę śluzową. Krople skutecznie łagodzą zaczerwienienie, swędzenie i łzawienie oczu towarzyszące alergicznemu zapaleniu spojówek. Chronią oczy przed szkodliwym wpływem alergenów, przyspieszając proces regeneracji podrażnionej i nadwrażliwej spojówki. Krople mogą być stosowane przez osoby noszące soczewki kontaktowe, dzieci oraz osoby z nadwrażliwością oczu. Nie zawierają środków konserwujących.

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, zakraplać 1-2 krople do każdego oka kilka razy dziennie. Dzieci w wieku do 10 lat nie powinny zakraplać kropli samodzielnie. Pomiędzy zastosowaniem dawki kropli do oczu i innego wyrobu medycznego lub leku do oczu należy zachować przynajmniej 15-min. odstęp czasu.

Wskazania

Profilaktyka i wspomaganie leczenia objawów alergicznego zapalenia spojówek.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ektoinę lub na inne składniki preparatu. Nie należy stosować kropli po operacji lub urazie w obrębie oczu.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy niezwłocznie przerwać stosowanie i skontaktować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

W pojedynczych przypadkach krople mogą powodować krótkotrwałe podrażnienie oka, przekrwienie gałki ocznej albo zapalenie spojówki.

Ciąża i laktacja

Brak jest danych dotyczących stosowania preparatu w trakcie ciąży i w okresie karmienia piersią. W przypadku ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem kropli należy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Krople należy zużyć w ciągu 6 tygodni od otwarcia.

Cena

Alectoin, cena 100% 23.18 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."