Actiferol Fe® Start

1 saszetka zawiera 7 mg żelaza (w postaci mikronizowanego pirofosforanu żelaza) oraz 25 mg witaminy B6, 20 mg witaminy C, 150 μg kwasu foliowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Actiferol Fe® Start 30 saszetek, proszek 19.92 zł 2019-04-05

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat zawiera dobrze przyswajalną postać żelaza. Proces mikronizacji i emulgacji zwiększa dwukrotnie przyswajalność żelaza z preparatu i powoduje, że pokarm nie wpływa na jego wchłanianie. Preparat jest delikatny dla przewodu pokarmowego, nie powoduje biegunki, zaparć, wymiotów, nudności. Nie posiada metalicznego smaku i zapachu. Nie powoduje ciemnego zabarwienia zębów i nie potęguje mdłości. Ponadto preparat zawiera składniki wspomagające procesy krwiotwórcze. Witamina B6 pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, bierze udział w transporcie i metabolizmie żelaza. Kwas foliowy jest ważnym składnikiem biorącym udział w procesach krwiotworzenia i podziałach komórkowych, dodatkowo pozwala utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi poprzez poprawę elastyczności żył i tętnic. Witamina C zwiększa przyswajalność żelaza oraz korzystnie wpływa na stan naczyń krwionośnych.

Dawkowanie

Doustnie. Noworodki i niemowlęta: w stanach niedoboru żelaza i (lub) anemii przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania. Zawartość saszetki należy dodać do niewielkiej ilości (2-3 łyżki) ściągniętego pokarmu matki lub mleka, a następnie wymieszać. Przygotowaną zawiesinę podać dziecku bezpośrednio po sporządzeniu.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne u noworodków od pierwszych dni życia (urodzonych przedwcześnie i/lub o małej masie urodzeniowej) oraz niemowląt z niedokrwistością fizjologiczną w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza i składników wspomagających procesy krwiotwórcze oraz w stanach niedoboru żelaza i anemii.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Cena

Actiferol Fe® Start, cena 100% 19.92 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."