ABE

1 g płynu na skórę zawiera 89 mg kwasu mlekowego w postaci roztworu 90% i 89 mg kwasu salicylowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
ABE but. 8 g, płyn na skórę

Lactic acid,

Salicylic acid

9.42 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu keratolitycznym. Kwas salicylowy działa keratolitycznie, zmiękcza i rozpulchnia zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczanie. Kwas mlekowy jest środkiem żrącym, niszczącym zrogowaciałą warstwę skóry. Preparat zmiękcza i złuszcza odciski i nagniotki oraz działa antyseptycznie i natłuszczająco.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Odciski i zrogowacenia smarować płynem (używając aplikatora) 2 razy na dobę, rano i wieczorem. Płyn nie powinien mieć kontaktu ze zdrową skórą. Po aplikacji odczekać, aż płyn zaschnie w postaci białej błonki. Leczenie trwa około 1 tygodnia. Po zakończonej kuracji wymoczyć nogi i usunąć odcisk. U dzieci w wieku 2-12 lat stosować szczególnie ostrożnie. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Wskazania

Usuwanie odcisków, nagniotków, zgrubiałej skóry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci w wieku <2 lat. Nie stosować na podrażnioną, zakażoną lub zmienioną zapalnie skórę. Nie stosować u pacjentów z cukrzycą.

Środki ostrożności

Należy przerwać leczenie jeśli wystąpi podrażnienie skóry. Należy unikać kontaktu z preparatem lub jego oparami i chronić oczy, drogi oddechowe i błony śluzowe. Preparat należy nakładać wyłącznie na odcisk lub zrogowaciałą skórę. Nie należy stosować na niezmienioną zdrową skórę, ani na uszkodzoną skórę, ze względu na ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych kwasu salicylowego. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat; u dzieci od 2 do 12 lat można stosować tylko pod kontrolą lekarza.

Niepożądane działanie

W obrębie skóry otaczającej może wystąpić pieczenie i nadżerki pozostawiające przemijające przebarwienia. W przypadku wystąpienia rozległego zaczerwienienia w obrębie otaczającej skóry lub innych działań niepożądanych należy przerwać stosowanie leku.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Cena

ABE, cena 100% 9.42 zł

Preparat zawiera substancję: Lactic acid, Salicylic acid

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."