Ból brzucha z lewej strony. Jakie są przyczyny bólu brzucha z lewej strony?

29 komentarze
Autor: ap

Ból z brzucha z lewej strony może być objawem poważnej choroby trzustki lub zapaleniem jajników. Gdy jest pulsujący, może świadczyć o tętniaku aorty. Jakie jeszcze choroby może oznaczać ból brzucha z lewej strony? Jakie są przyczyny bólu brzucha z lewej strony?

Czujesz ból brzucha z lewej strony i zastanawiasz się, czy jest to powód do złożenia wizyty lekarzowi czy wystarczą domowe sposoby na ból brzucha? Jakie są przyczyny bólu brzucha z lewej strony i kiedy mogą być objawem chorób zagrażających życiu?

Nagły, silny ból w okolicy lewego podżebrza

Bardzo silne bóle w górnej części brzucha po stronie lewej z opasującym promieniowaniem do pleców mogą świadczyć o ostrym zapaleniu trzustki. Ból brzucha jest stały, uporczywy i długotrwały - trwający nawet kilka dni. Ból zmniejsza się, gdy chory przyjmuje pozycję siedzącą z pochyleniem się do przodu, a nasila się podczas kaszlu lub głębszego oddychania. W większości przypadków bólowi towarzyszą nudności i wymioty nie przynoszące ulgi, natomiast mogą one prowadzić do odwodnienia chorego i pogorszenia jego stanu. Ostre zapalenie trzustki wymaga leczenia szpitalnego, gdyż jest to stan zagrożenia życia.

Przewlekłe bóle w okolicy lewego podżebrza lub dołka podsercowego po jedzeniu

Przewlekłe bóle w okolicy lewego podżebrza lub dołka podsercowego po jedzeniu mogą być objawem przewlekłego zapalenie trzustki, które jest spowodowane stopniowym nieodwracalnym uszkodzeniem tego narządu. W takim przypadku bólowi towarzyszą: uczucie pełności po jedzeniu, wzdęcia brzucha, nudności i wymioty, z czasem również biegunka tłuszczowa. Ból może promieniować do lewej łopatki i barku.

Pulsujący ból brzucha z lewej strony

Pulsujący ból brzucha z lewej strony, często promieniujący do krzyża oraz krocza, może być objawem tętniaka aorty brzusznej. Pulsujący ból brzucha z lewej strony wymaga jak najszybszego kontaktu z lekarzem, bo gdy dojdzie do pęknięcia tętniaka, ból staje się nieznośny i dochodzi do wstrząsu krwotocznego. Jest to stan najwyższego zagrożenia życia i tylko natychmiastowa operacja naczyniowa może uratować chorego.

Kurczowe bóle brzucha silniejsze po lewej stronie

Kurczowe bóle brzucha i ból nasilający się przy uciskaniu chorego miejsca, często silniejszy po stronie lewej, nudności, gorączka, dreszcze, biegunka, zaparcia, cienkie, ołówkowe stolce - to może być zapalenie uchyłków jelita grubego.Nie zwlekając, zgłoś się do lekarza. W przypadku zaparć nie stosuj lewatywy. Nie przyjmuj leków przeczyszczających.

Silny skurczowy ból w lewym podbrzuszu

Silny skurczowy ból w lewym podbrzuszu może być objawem zapaleniu jajnika czy zapaleniem przydatków macicy. Ból jest rozlany, ma zmienne natężenie, często jest odczuwany obustronnie, przy czym rzadziej niż w innych przypadkach występuje obrona mięśniowa. Jak najszybciej trzeba skonsultować się ginekologiem, bo przedłużający się stan zapalny może prowadzić nawet do niepłodności.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Photos.com

Aktualizacja: 08.01.2016

Komentarze (1 - 10 z 29)
Justaaa, 17.10.2016 13.49
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Justyna, mam taki sam ból i niewiem co zrobić.....strasznie mnie boli.....
 
Wojtek, 06.10.2016 00.02
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Jak to wyszło??
 
Igaa, 17.09.2016 23.56
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Witam. Dwa dni temu bardzo bolało mnie gardło i mostek jak spożywałam posiłek, głęboko oddychałam i czasami jak przełykałam ślinę. Ból ten był mocny. Pomyślałam, że morze to być angina która panuje w mojej szkole. Następnego dnia już wszystko było z tym dobrze ale pod koniec dnia złapał mnie silny ból lewego podbrzusza. Nasilał się gdy wstawałam i chodziłam. Dzisiaj ten ból się nasilił. Był silny i skurczowy. Ból jest jest rozlany, ma zmienne natężenie, często jest odczuwany obustronnie. Nie wiem czy ból gardła ma coś wspólnego z bólem brzucha ale wolałam to napisać. Czy ktoś może wiedzieć czy to może być zapalenie jajnika lub zapaleniem przydatków? Proszę o pomoc.
 
Redka, 05.09.2016 23.48
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Ja miałam problemy z brzuchem parę lat i to rownież była nerka a raczej jej brak który wywoływał dziwne bóle
 
kuku, 04.09.2016 15.05
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Bol brzucha po lewej stronie moze miec wiele przyczyn. U mnie lekarze szukali przez ok. 2 lata, wszelkie badania, szpital, ale nikt nie zainteresowal sie nerka, ta dawala nietypowe objawy, bolalo bardzo nisko, skonczylo sie pogotowiem i natychmiastowa operacja.
 
prawda, 28.07.2016 21.27
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
kur... idzcie do lekarza anie przez internet sie leczyc i straszyc innych @!
 
Magda, 25.07.2016 22.19
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Hej i wiesz co ci jest ? mi dziś dokucza to co tobie
 
mnopp, 03.07.2016 21.09
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Koniecznie powiedz o tym komuś dorosłemu i jedź do lekarza.
 
Justyna , 01.07.2016 09.40
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Od 27czerwca zaczoł mnie boleć brzuch z lewej strony na dole.Ból objawił się natychmiastowym atakiem .Gdy chodzę ,siedzę a nawet leżę boli mnie .Nie mam pojęcia co mam robić ale proszę o pomoc mam 13 lat i gdy ktoś miał tak samo proszę o pomoc
 
mateusz mateksss, 12.06.2016 09.41
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Mam to samo. mam 13 lat Boli mnie brzuch na dole po lewej stronie ,nawet gdy się poruszam bardzo boli
 
następne »
strona 1 z 3
DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Ból brzucha z lewej strony. Jakie są przyczyny bólu brzucha z lewej strony? Ból brzucha z lewej strony. Jakie są przyczyny bólu brzucha z lewej strony?

Ból z brzucha z lewej strony może być objawem poważnej choroby trzustki lub zapaleniem jajników....

więcej

82177

Niedoczynność tarczycy: przyczyny, objawy, leczenie Niedoczynność tarczycy: przyczyny, objawy, leczenie

Niedoczynność tarczycy może mieć wiele przyczyn. Objawy niedoczynności tarczycy, zarówno...

więcej

80027

Świąd: jakie choroby objawiają się swędzeniem skóry Świąd: jakie choroby objawiają się swędzeniem skóry

Lekarze twierdzą, że świąd skóry jest o wiele bardziej dokuczliwy niż ból. Może być spowodowany...

więcej

73241

Ból w podbrzuszu - przyczyny. O czym świadczy ból w dolnej części brzucha? Ból w podbrzuszu - przyczyny. O czym świadczy ból w dolnej części brzucha?

Przyczyny bólu w podbrzuszu są zróżnicowane. Ból w dolnej części brzucha może wskazywać na wiele...

więcej

71628

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Jeśli opryszczka się nie uogólni i wirus nie przejdzie z krwią do płodu, to opryszczka u Pani nie będzie miała wpływu na rozwój płodu. W przypadku zakażenia płodu wirusem opryszczki może rozwinąć...

Wada wrodzona jest często genetycznie uwarunkowana. Natomiast, jeśli opisywany objaw występuje u przynajmniej 2 osób w rodzinie, to jest ryzyko, że będzie również u potomstwa męża, czyli Państwa...

Półpasiec nie zawsze wiąże się z bólem, choć jest to bardzo częsty objaw w tej chorobie. Niestety nie jest możliwe zweryfikowanie rozpoznania lekarskiego bez badania dermatologicznego. Sugeruję w...

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.