Poradnik ZdrowieLogopeda - pedagog › Powiekszone migdałki i trudności z oddychaniem

Eksperci radzą

Katarzyna Bąkowicz

Specjalistka w zakresie komunikacji medialnej. Prowadzi terapię indywidualną z dorosłymi i dziećmi, warsztaty pracy z ciałem, głosem i oddechem, szkolenia dla firm.

Powiekszone migdałki i trudności z oddychaniem

Dzień dobry. Od około 2 lat mamy problem z gardełkiem córki (5 lat). Otóż właśnie 2 lata temu przechodziła ospę wietrzną i wydaje mi się, że ten problem istnieje od tamtej pory. Problem polega na tym, że prawie cały czas córka ma w gardełku ten mały języczek jakby przyrośnięty do prawego migdałka, zamiast na środku jest na boku. Na ogół córka nie skarży się na ból gardła, ale przy infekcjach, gdy ma powiększone migdałki, wówczas prawie w ogóle nie ma tam prześwitu, ma trudności z połykaniem i boję się, że może mieć też trudności z oddychaniem. Bardzo się martwię i nie wiem, co to może być i co robić. Od kilku lat mieszkamy za granicą, a tu lekarze ciągle to lekceważą i zbywają nas mówiąc, że to normalne. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.

Ospa wietrzna, podobnie jak inne choroby wieku dziecięcego, może pozostawiać ślady. Nie jestem jednak przekonana do tezy, że skrzywienie języczka może być takim śladem. Istotne jest jednak, że podczas infekcji występują trudności z połykaniem, a więc z oddychaniem pewnie też. Niestety z punktu widzenia logopedycznego niewiele mogę poradzić, takim stanem rzeczy powinien zająć się laryngolog, a dopiero później inni specjaliści. Proszę więc mimo wszystko udać się do specjalisty, ponieważ na podstawie objawów, które Pani opisuje, jest to konieczne.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.