Dieta kapuściana. Przepis na zupę z kapusty, która jest podstawą diety kapuścianej

2020-08-10 11:40

Dieta kapuściana jest bardzo prosta - jej podstawą jest zupa kapuściana, którą w dowolnej ilości jesz, kiedy chcesz. Zupa z kapusty nie zawiera soli ani tłuszczu, ale za to można do niej dodać wiele przypraw. Poznaj przepis na zupę z kapusty.

Dieta kapuściana. Przepis na zupę z kapusty, która jest podstawą diety kapuścianej
Autor: Thinkstockphotos.com Dieta kapuściana. Przepis na zupę z kapusty, która jest podstawą diety kapuścianej

Zupa z kapusty, na której opiera się dieta kapuściana, jest bardzo łatwa w przygotowaniu. Najlepiej od razu ugotować większą porcję i przechowywać ją w lodówce, za każdym razem odlewając do podgrzania odpowiednią porcję. Oto przepis na zupę z kapusty.

Spis treści

  1. Zupa z kapusty: przepis
  2. Dieta kapuściana: zalety kapusty

Zupa z kapusty: przepis

Składniki:

Wykonanie:Kapustę poszatkuj, pomidory obierz ze skórki. Pozostałe warzywa pokrój na drobne kawałki i zalej trzema litrami wody, zagotuj. Przyprawy dodaj, gdy zupa jest już prawie gotowa.

Dieta kapuściana: zalety kapusty

Kapusta należy do najmniej kalorycznych, a jednocześnie najbardziej odżywczych warzyw. Zawiera mało węglowodanów, trochę białka i zero tłuszczu. Za to jest w niej porządna porcja substancji balastowych (czyli błonnika) usprawniających przemianę materii.

Poza tym kapusta jest źródłem potasu, który zapewnia organizmowi zrównoważoną gospodarkę wodną, likwiduje opuchlizny i wzmacnia serce. Sporo w niej także witaminy C działającej ochronnie na komórki.

Uwaga: włoska kapusta jest łatwiej strawna niż zwykła biała.

Czytaj też: