Koronawirus z Chin - infolinia NFZ

2020-02-27 10:20

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię, na której można uzyskać informację, co robić i gdzie się udać w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Objawy zakażenia koronawirusem z Chin (oficjalna nazwa wirusa to SARS-CoV-2) przypominają te, jakie pojawiają się przy znanej nam dobrze grypie. Na zakażenie infekcją nazwaną COVID-19 wskazywać może wysoka gorączka, kaszel, zmęczenie i osłabienie, ból mięśni.

Numer bezpłatnej infolinii NFZ

Jeśli masz takie objawy i nie wiesz, jak postępować, zadzwoń pod numer 800 190 590.

#RazemPrzeciwKoronawirusowi logotypy
Autor: Materiały prasowe

#RazemPrzeciwKoronawirusowi

Telefoniczna Informacja Pacjenta jest bezpłatna i dostępna przez całą dobę.

Konsultanci udzielają informacji:

 • czym jest koronawirus z Chin,
 • jak się ochronić przed koronawirusem,
 • co powinna zrobić osoba, która wróciła z kraju, gdzie występują przypadki zakażenia i podejrzewa u siebie COVID-19 – chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-Cov-2,
 • gdzie znajdują się najbliższe oddziały zakaźne lub placówki inspekcji sanitarnej i w jaki sposób można się z nimi skontaktować.

Na infolinię NFZ można również zadzwonić, gdy pojawią się inne wątpliwości dotyczących postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem.

  Więcej o koronawirusie z Chin

  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

  NOWY NUMER

  Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

  Dowiedz się więcej
  Miesięcznik Zdrowie 6/2020
  KOMENTARZE