Kolejny etap odmrażania gospodarki już jutro!

2020-04-27 21:04 Ada Mazurek

Podczas konferencji prasowej zaplanowanej na wtorek 28 kwietnia zostanie podana data wprowadzenia II etapu odmrażania gospodarki. Tym razem dowiemy się, co nowego w handlu.

W programie "WP koronawirus" Łukasz Szumowski zapowiedział, że we wtorek 28 kwietnia poznamy datę wdrożenia kolejnego, II, etapu odmrażania gospodarki. Tym razem rząd skupi się na handlu.

- Kolejny etap odmrażania dotyczyć będzie handlu. Chcemy, że gospodarka coraz prężniej i szybciej działała w odpowiednim reżimie sanitarnym. Sklepy oraz duże placówki handlowe spełniają różne formy, ale będziemy chcieli, żeby funkcjonowały one ostrożnie i pod kontrolą.  Jutro podamy wszystkie szczegóły - powiedział minister zdrowia.

Polecamy: Otworzyli zakłady fryzjerskie! To już koniec epidemii?

Nie są znane szczegóły, podobnie jak godzina planowanej na jutro (na 28 kwietnia 2020 roku) konferencji. Szumowski przypomniał także, że nie podaje konkretnych dat wprowadzenia etapu III i IV odmrażania gospodarki. Jego zdaniem na takie przewidywania jest za wcześnie, zwłaszcza, że szczyt zachorowań cały czas jest przed nami. 

- Jeśli nie będziemy notować wzrostu zachorowań, to być może będziemy nawet przyspieszać kolejne etapy. Musimy działać z dozą ostrożnością. Każdy etap może wiązać się wzrostem zachorowań bądź wyhamowaniem spadków zachorowań - mówił Szumowski. 

Czytaj więcej: Przebieg epidemii w Polsce to jedna wielka niewiadoma?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE