Otworzyli zakłady fryzjerskie! To już koniec epidemii?

2020-04-27 19:30 Ada Mazurek

W Norwegii zakłady fryzjerskie były nieczynne od 12 marca. Dziś, tj. 27 kwietnia odbyło się ich, można powiedzieć uroczyste, otwarcie. Jednym z pierwszych, którzy stanęli w kolejce do fryzjera, był minister kultury Abid Raja.

W Norwegii wielkie zmiany od poniedziałku, 27 kwietnia. Otwierają się zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, ale ci, którzy teraz otwierają swoje firmy, muszą wdrożyć różne środki kontroli infekcji. Stworzono specjalne procedury czyszczenia pomieszczeń, zalecono ograniczony kontakt między pracownikami i między klientami oraz dbanie o higienę rąk.

Dodatkowo norweskie szkoły podstawowe otworzyły drzwi dla najmniejszych dzieci od pierwszej do czwartej klasy szkoły podstawowej. Kiedy na takie zmiany możemy liczyć w Polsce? Sprawdźcie: Otwarcie salonów kosmetycznych 4 maja? Jest petycja!

W Polsce premier Mateusz Morawiecki zdecydował o przedłużeniu zasiłku opiekuńczego dla rodziców najmłodszych dzieci. Oficjalny powrót do szkół ma nastąpić 24 maja. Czytaj więcej: Kiedy zniosą zakazy? Ministerstwo Zdrowia daje nadzieję

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE