Salony fryzjerskie i kosmetyczne - kiedy otwarcie?

2020-05-07 21:20

Od dłuższego czasu trwają spekulacje na temat otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Podejrzewano, że otwarte zostaną w III etapie odmrażania gospodarki, czyli 18 maja. Wicepremier Sasin uciął jednak te spekulacje.

Czym można zarazić się u fryzjera?
Autor: Photos.com Czym można zarazić się u fryzjera?

Wicepremier Jacek Sasin zapytany przez RMF FM o to, kiedy możemy spodziewać się otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych uciął krótko - Otworzymy, kiedy będą warunki i kiedy będzie rekomendacja ministra zdrowia. W trudnych czasach musimy kogoś słuchać. On nas przeprowadził przez najtrudniejszy okres. Podchodzi racjonalnie do tego, co się dzieje. Na tyle szybko zareagował, ze przebieg epidemii jest łagodniejszy niż w wielu innych krajach - powiedział.

Niestety sytuacja wygląda podobnie w przypadku ogródków restauracyjnych. - Takiej decyzji nie ma – skwitował wicepremier.

Według nieoficjalnych informacji wejście III etapu odmrażania gospodarki miałoby się odbyć 18 maja (dwa tygodnie po złagodzeniu restrykcji i przy stabilnej sytuacji epidemiologicznej w kraju). Jednak, żeby ten plan się zrealizował potrzebne są rekomendacje ministerstwa zdrowia, które monitoruje sytuację zakażeń w kraju i ściśle współpracuje z wirusologami i lekarzami. 

Polecamy: Czy będziesz teraz bezpieczny w pracy? Sprawdź to [ZALECENIA PIP]

Do tej pory nie padały konkretne daty. Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie chciał operować datami, a wszystko uzależniał od rozwoju epidemii. 

Sonda
Powiedz nam, na co czekasz z niecierpliwością:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki