Salony fryzjerskie i kosmetyczne - kiedy otwarcie?

2020-05-07 21:20 Ada Mazurek

Od dłuższego czasu trwają spekulacje na temat otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Podejrzewano, że otwarte zostaną w III etapie odmrażania gospodarki, czyli 18 maja. Wicepremier Sasin uciął jednak te spekulacje.

Wicepremier Jacek Sasin zapytany przez RMF FM o to, kiedy możemy spodziewać się otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych uciął krótko - Otworzymy, kiedy będą warunki i kiedy będzie rekomendacja ministra zdrowia. W trudnych czasach musimy kogoś słuchać. On nas przeprowadził przez najtrudniejszy okres. Podchodzi racjonalnie do tego, co się dzieje. Na tyle szybko zareagował, ze przebieg epidemii jest łagodniejszy niż w wielu innych krajach - powiedział.

Niestety sytuacja wygląda podobnie w przypadku ogródków restauracyjnych. - Takiej decyzji nie ma – skwitował wicepremier.

Według nieoficjalnych informacji wejście III etapu odmrażania gospodarki miałoby się odbyć 18 maja (dwa tygodnie po złagodzeniu restrykcji i przy stabilnej sytuacji epidemiologicznej w kraju). Jednak, żeby ten plan się zrealizował potrzebne są rekomendacje ministerstwa zdrowia, które monitoruje sytuację zakażeń w kraju i ściśle współpracuje z wirusologami i lekarzami. 

Polecamy: Czy będziesz teraz bezpieczny w pracy? Sprawdź to [ZALECENIA PIP]

Do tej pory nie padały konkretne daty. Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie chciał operować datami, a wszystko uzależniał od rozwoju epidemii. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE