Maseczka zsunięta na brodę to nie odwaga! Co z weselami? Szumowski odpowiada

2020-04-29 10:52

Minister Łukasz Szumowski powiedział, że podczas jazdy rowerem do pracy widział całą rzeszę ludzi z maseczką zsuniętą na brodę. Co o tym sądzi? Co sądzi o organizowaniu wesel? Zobaczcie.

Maseczka
Autor: Getty Images

- Drodzy państwo, jechałem dzisiaj rowerem do pracy i widziałem, jak cała rzesza ludzi miała maseczkę zsuniętą na brodę lub w ogóle nie miała maseczki. To nie jest odwaga! - mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji z dnia 29 kwietnia. Minister prosił obywateli, aby nosili maseczki, bo tylko dzięki temu możemy uniknąć transmisji wirusa. Noszenie masek jest bezpieczne!

Przy okazji minister wspomniał, że przyłbica może zastąpić maseczkę ochronną.

Na konferencji dowiedzieliśmy się, jakie kolejne luzowania zaplanował rząd. Między innymi otwarte zostaną żłobki i przedszkola i to już od 4 maja! Konferencja premiera: co otwierają 4 maja? Żłobki, przedszkola, galerie handlowe

- Rozsądek jest kluczowy. Takie spotkania jak spotkania rodzinne, imprezy, spotkania, śluby czy wesela nie są rekomendowane. Takie spotkania mogą być bombą w skali mikro. Nie rekomendujemy spotkań tego typu: wesela, spotkania towarzyskie - mówił minister zdrowia. 

- Zasad bezpieczeństwa nie luzujemy nawet na centymetr! - mówił premier Morawiecki. 

Sonda
Powiedz nam, na co czekasz z niecierpliwością:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki