Maseczka zsunięta na brodę to nie odwaga! Co z weselami? Szumowski odpowiada

2020-04-29 10:52
Maseczka
Autor: Getty Images

Minister Łukasz Szumowski powiedział, że podczas jazdy rowerem do pracy widział całą rzeszę ludzi z maseczką zsuniętą na brodę. Co o tym sądzi? Co sądzi o organizowaniu wesel? Zobaczcie.

- Drodzy państwo, jechałem dzisiaj rowerem do pracy i widziałem, jak cała rzesza ludzi miała maseczkę zsuniętą na brodę lub w ogóle nie miała maseczki. To nie jest odwaga! - mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji z dnia 29 kwietnia. Minister prosił obywateli, aby nosili maseczki, bo tylko dzięki temu możemy uniknąć transmisji wirusa. Noszenie masek jest bezpieczne!

Przy okazji minister wspomniał, że przyłbica może zastąpić maseczkę ochronną.

Na konferencji dowiedzieliśmy się, jakie kolejne luzowania zaplanował rząd. Między innymi otwarte zostaną żłobki i przedszkola i to już od 4 maja! Konferencja premiera: co otwierają 4 maja? Żłobki, przedszkola, galerie handlowe

- Rozsądek jest kluczowy. Takie spotkania jak spotkania rodzinne, imprezy, spotkania, śluby czy wesela nie są rekomendowane. Takie spotkania mogą być bombą w skali mikro. Nie rekomendujemy spotkań tego typu: wesela, spotkania towarzyskie - mówił minister zdrowia. 

- Zasad bezpieczeństwa nie luzujemy nawet na centymetr! - mówił premier Morawiecki. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.