Ciągła ochota na seks u 20-letniego mężczyzny [Porada eksperta]

2015-06-26 12:28

Cały czas jestem podniecony i mam ochotę na seks. Problem (o ile jest to problem) mam od zawsze. Staram się pozbyć tego uczucia przez masturbację, lecz muszę to robić kilka-kilkanaście razy w ciągu dnia.

W pana wieku wysoki popęd i bardzo częsta ochota na seks są zupełnie normalne. Niestety, podał pan za mało informacji, aby odpowiedzieć rzetelnie na pytanie. Jeżeli czuje pan, że ciągły popęd jest dla pana kłopotliwy i seks zajmuje znaczną część pana codziennego życia, warto rozważyć wizytę u lekarza seksuologa lub urologa. Są środki farmakologiczne, które obniżają popęd seksualny. Seksuolog na podstawie wywiadu oceni również, na ile pana wysoki popęd i zainteresowanie seksem mieszczą się w normie, a na ile są już może uzależnieniem, jeśli połączone są np. z oglądaniem pornografii. Polecam wizytę u specjalisty w pana okolicy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Chochoł

Seksuolog, psycholog, terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, certyfikowany coach ICC. Zajmuje się promowaniem szeroko rozumianego zdrowia seksualnego oraz udzielaniem pomocy i wsparcia w zakresie trudności natury seksuologicznej i psychologicznej. Prowadzi terapię indywidualną oraz terapię par. Więcej na: http://seksuolog-radom.pl/

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.