Jak poradzić sobie z brakiem erekcji przy odczuwaniu podniecenia? [Porada eksperta]

2015-06-11 21:38 Agnieszka Chochoł

Gdy zaczynam uprawiać seks z żoną jestem podniecony, mam członka we wzwodzie, jest wszystko dobrze. Po bardzo krótkim czasie penis opada i nie chce się podnieść, mimo to że czuję wewnętrzne podniecenie lub jestem podniecony, chciałbym się kochać z żoną, a członek w ogóle nie reaguje. Jaka może być tego przyczyna? Żona na pewno mnie podnieca - wystarczy, że popatrzę na jej piersi i już bym się chciał kochać, a nie mogę.

Zaburzenia erekcji u mężczyzn mogą wynikać z wielu różnych czynników. Mogą one mieć podłoże psychogenne, organiczne lub mieszane

Pierwsze pytanie to, czy jest pan w stanie utrzymać erekcję podczas masturbacji. Jeżeli tak, a zanika ona tylko podczas prób stosunku seksualnego, wówczas zaburzenia erekcji są z dużym prawdopodobieństwem pochodzenia psychogennego (wpływ określonych czynników nerwicowych, typ osobowości, preferencje seksualne, tendencje dewiacyjne, konflikty w związku itp.). Jeżeli nie jest pan w stanie utrzymać erekcji podczas masturbacji i nie występują samoistne erekcje poranne, dzienne lub nocne, wówczas w grę mogą wchodzić czynniki biologiczne (zaburzenia hormonalne, wpływ leków, przebyte choroby lub aktualnie współwystępujące). Na jakość erekcji bardzo istotny wpływ ma również styl życia. Przyjmowane używki, a szczególnie palenie papierosów, niewyspanie, zmęczenie, nadmierne stresy.

Rozwiązaniem dręczącego pana problemu jest wizyta u specjalisty seksuologa, który na podstawie większej ilości informacji będzie w stanie określić przyczyny i zaleci dalsze postępowanie. Nieleczone zaburzenia seksualne mają tendencję do utrwalania się i pogłębiania, dlatego nie warto zwlekać z wizytą.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Chochoł

Seksuolog, psycholog, terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, certyfikowany coach ICC. Zajmuje się promowaniem szeroko rozumianego zdrowia seksualnego oraz udzielaniem pomocy i wsparcia w zakresie trudności natury seksuologicznej i psychologicznej. Prowadzi terapię indywidualną oraz terapię par. Więcej na: http://seksuolog-radom.pl/

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE