Oddanie moczu do pochwy: czy jest bezpieczne? [Porada eksperta]

2015-08-20 9:38 Agnieszka Chochoł

Wspólnie z żoną chcielibyśmy spróbować stosunku z oddaniem przeze mnie moczu do pochwy. Czy w związku z tym zachodzi obawa infekcji? Spotkałem się z opiniami, że nie powinno to być szkodliwe (a podobno jest przyjemne dla obu stron), ale lepiej spytać fachowca. Nigdzie nie znaleźliśmy odpowiedzi fachowców na to pytanie.

Jeżeli jest pan zdrowy i nie ma zakażenia w układzie moczowym, to nie ma ryzyka infekcji, ponieważ mocz jest sterylny i ma odczyn kwaśny, więc nie dojdzie do alkalizacji pochwy. Z medycznego punktu widzenia nie jest to szkodliwe.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Chochoł

Seksuolog, psycholog, terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, certyfikowany coach ICC. Zajmuje się promowaniem szeroko rozumianego zdrowia seksualnego oraz udzielaniem pomocy i wsparcia w zakresie trudności natury seksuologicznej i psychologicznej. Prowadzi terapię indywidualną oraz terapię par. Więcej na: http://seksuolog-radom.pl/

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE