Problem z ejakulacją po długiej erekcji [Porada eksperta]

2015-05-26 18:11 Agnieszka Chochoł

Czy możliwe jest, że po długo trwającej erekcji (ok. 2 godzin), może być problem z ejakulacją, zwłaszcza jeśli już wcześniej dochodziło do lekkiego wypłynięcia płynów. Otóż po bardzo długich pieszczotach z partnerką, kiedy moja erekcja trwała prawie 2 godziny i dochodziło do wcześniejszych wydzielin, partnerka chciała pomóc mi dojść, ale mimo że wciąż byłem podniecony i odczuwałem przyjemność, to miałem problem z ejakulacja. Kiedy powiedziałem partnerce, że to może być spowodowane zmęczeniem przez długość czasu, jaką to trwa, nie zostało to najlepiej odebrane. Wiem, że wcześniej byłem bardzo bliski ejakulacji, ale to wstrzymałem.

Po długiej erekcji, trwającej tak jak u pana ok. 2 godzin, brak ejakulacji lub trudność z jej osiągnięciem jest zjawiskiem zupełnie normalnym. Wcześniejsze wydzieliny, które pan opisuje, były najprawdopodobniej wydzieliną preejakulacyjną, która wydziela się podczas podniecenia i to też jest zupełnie normalne. Czasami zadaniowe podejście do seksu, np. nastawienie się na doprowadzenie partnerki do orgazmu, może zakłócić harmonię współżycia z powodu zbyt wysoko postawionej poprzeczki. Łatwo jest przedobrzyć i wówczas mogą się pojawić trudności z wytryskiem. Jeżeli problem, który pan opisuje wystąpił incydentalnie, nie ma powodu do zmartwień. Jeżeli natomiast sytuacja zacznie powtarzać się częściej, wtedy warto udać się na wizytę do seksuologa.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Chochoł

Seksuolog, psycholog, terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, certyfikowany coach ICC. Zajmuje się promowaniem szeroko rozumianego zdrowia seksualnego oraz udzielaniem pomocy i wsparcia w zakresie trudności natury seksuologicznej i psychologicznej. Prowadzi terapię indywidualną oraz terapię par. Więcej na: http://seksuolog-radom.pl/

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE