Metody powiększenia penisa a satysfakcja ze związku [Porada eksperta]

2015-06-01 8:05

Mój penis ma 10,5 cm i mam wrażenie, że właśnie przez mały rozmiar odeszła ode mnie moja żona. Chciałbym choć trochę go powiększyć, ale opinie na forach są tak różne, że nie wiem, czego się chwycić. Jak skutecznie powiększyć mojego członka, choć o 2 cm? Chciałbym zacząć życie od nowa, ale boję się, że skończy się znowu rozwodem.

Porada seksuologa
Autor: Getty Images

Z punktu widzenia fizjologii kontaktu seksualnego rozmiar penisa nie stanowi problemu, ponieważ przeciętna długość pochwy wynosi 8 cm. Budowa kobiecej pochwy jest taka, że dzięki układowi elastycznych włókien dostosowuje się ona pod wpływem podniecenia do wielkości członka. Wielu mężczyzn uważa, że duży członek lepiej zaspokaja partnerkę w czasie stosunku. Należy jednak pamiętać, że satysfakcja osiągana w chwili zbliżenia nie jest wynikiem samej kopulacji, ale podniecenia obojga partnerów. W licznych badaniach przeprowadzonych w USA, kobiety z nieudanym życiem erotycznym w związku małżeńskim, wypełniały ankiety dotyczące ich seksu i umieszczały wielkość penisa, jako problem, na bardzo odległym miejscu. Większym problemem może być zbyt duży penis - wtedy kobiety uskarżają się na ból i dyskomfort w czasie stosunku. Wielkość członka w stanie spoczynku oraz we wzwodzie uwarunkowana jest predyspozycjami anatomicznymi. Nie ma możliwości powiększenia objętości ciał jamistych dzięki ćwiczeniom lub stosowaniu żeli czy kremów.

Na wstępie należy podkreślić, że żadna z poniższych metod ani substancji nie ma udowodnionej skuteczności w jakimkolwiek badaniu naukowym oraz że w USA organizacja FDA nie zarejestrowała żadnego środka farmakologicznego na powiększanie penisa. Opisywane zadowalające efekty powiększenia członka wynikają z efektu placebo (placebo - środek chemiczny niemający funkcji biologicznej, jego działanie opiera się na wierze w jego moc działania), manipulacji danymi i opiniami wydanymi przez producentów tych specyfików. Dla chwilowego "powiększenia" prącia można spróbować użyć pompki próżniowej kupionej w sex shopie. Dzięki jej zastosowaniu dochodzi do mocniejszego zasysania krwi do ciał jamistych. Jednak metoda ta nie daje imponujących efektów. Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, nie ma bowiem możliwości nieoperacyjnego powiększenia prącia. Obecnie dostępnymi metodami operacyjnymi jest usuwanie włosów oraz nadmiaru skóry i tłuszczu z okolic płciowych, co wizualnie poprawia wielkość penisa. Inną metodą, obecnie w fazie badań, jest wszczepianie tłuszczu do ciał jamistych. Wykonuje się również zabiegi polegające na poluzowaniu wiązadeł, co powoduje wysunięcie prącia na zewnątrz. Duża jego część znajduje się bowiem wewnątrz ciała. Taki zabieg daje jakieś 2 cm długości więcej. Potem przez kilka miesięcy następuje rozciąganie penisa przy pomocy specjalnych przyrządów, tzw. ekstenderów. Metoda ta jest jednak obarczona ryzykiem pooperacyjnych zaburzeń erekcji. Jeżeli mimo wszystko rozważa pan zabieg chirurgiczny, to tylko w profesjonalnych klinikach, które specjalizują się w tego typu operacjach.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta