Jąkanie w dorosłości - gdzie uzyskać pomoc? [Porada eksperta]

2014-10-30 11:33 Katarzyna Bąkowicz

Mam 22 lata i zaczęłam zauważać, że się jąkam. Chciałabym się dowiedzieć, czy można zacząć się jąkać w okresie dorosłym? Wszystko co czytam tyczy się dzieci, nie wiem dlaczego nic nie ma o dorosłych jąkających się. Stąd moje następne pytanie dotyczące terapii - wszystko jest dla dzieci, a jakie są skierowane do dorosłych?

Jąkać się można zacząć w każdym wieku. Jest to często zaburzenie uwarunkowane psychologicznie. Oczywiście specjalistów w tym zakresie dla dorosłych jest nieco mniej, ale są. Proszę zgłosić się do psychologa i logopedy zajmującego się osobami dorosłymi, na pewno uzyska tam pani pomoc. Niestety, dla dorosłych ta terapia jest tylko w formie prywatnej.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Bąkowicz

Specjalistka w zakresie komunikacji medialnej. Prowadzi terapię indywidualną z dorosłymi i dziećmi, warsztaty pracy z ciałem, głosem i oddechem, szkolenia dla firm.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE