Cienie pod oczami objawem choroby? Na jakie choroby wskazują sińce pod oczami?

Cienie albo sińce pod oczami mogą być objawem choroby. Według specjalistów chorób wewnętrznych sińce pod oczami zazwyczaj są efektem niewyspania i zmęczenia i znikają wraz ze zmianą stylu życia. Jeśli jednak ciemniejsze zabarwienie skóry pod oczami utrzymuje się dłuższy czas lub nasila się, a dodatkowo towarzyszą mu inne dolegliwości, np. bóle głowy czy częstomocz, może to być oznaka poważnego schorzenia.

Cienie pod oczami powinny nas zaniepokoić wtedy, kiedy nie są objawem niewyspania lub zmęczenia. Bo zazwyczaj są objawem niskiej jakości snu, ewentualnie konsekwencją procesu starzenia się skóry, który powoduje, że skóra pod oczami staje się coraz cieńsza, w związku z tym wszelkie żyły i naczynka, odpowiadające za barwę cieni, są bardziej widoczne.

Sińce pod oczami mogą powstać także na skutek palenia papierosów, odwodnienia, stresu, ekspozycji na słońce, spożywania alkoholu, kofeiny oraz przyjmowania niektórych leków (np. tabletek antykoncepcyjnych). Zdarza się, że sińce pod oczami są uwarunkowane genetycznie. Cienie pod oczami mogą być także objawem reakcji alergicznej np. na składniki kosmetyków, sierść zwierząt lub odchody roztoczy mieszkających w kurzu.

Jeśli jednak nie wiążesz cieni pod oczami z niczym konkretnym, pojawiły się nagle i nie działają żadne "domowe sposoby" na ich zlikwidowanie, to mogą być one sygnałem poważnej choroby.

Spis treści

  1. Cienie pod oczami - choroby
  2. Cienie pod oczami - jak sobie pomóc?
  3. Cienie pod oczami - domowe sposoby
  4. Czy sińce pod oczami mogą być oznaką choroby? Wyjaśnia dermatolog Łukasz Preibisz

Cienie pod oczami - choroby

Rady na zmęczone oczy

Cienie pod oczami - jak sobie pomóc?

Organizm pokazuje nam, że dzieje się coś niedobrego - niewyspanie i zmęczenie także przekładają się na nasz stan zdrowia. Zmęczony organizm jest bardziej podatny na infekcje, spada odporność, a niewłaściwa dieta może powodować nie tylko nadwagę, ale i cukrzycę. Dlatego kiedy pojawiają się cienie pod oczami w pierwszej kolejności należy odpocząć: wyspać się, zmienić styl życia na zdrowszy, zadbać o odpowiednie nawodnienie, odrobinę ruchu oraz zdrową dietę bogatą w warzywa i owoce.

Należy także wykonać badania krwi - czyli pełną morfologię oraz badanie moczu. I udać się z nimi do lekarza, któremu należy powiedzieć także o wszystkich innych dolegliwościach.

Cienie pod oczami - domowe sposoby

Aby zlikwidować cienie pod oczami można wykonywać samodzielnie pewne zabiegi w domu. Do domowych sposobów zaliczamy zimne okłady, okłady z plasterków z ogórka, okłady z herbaty, a także masaż okolicy oka. Polecamy: Cienie pod oczami, sińce i worki. Jak się pozbyć oczu pandy?

Czy sińce pod oczami mogą być oznaką choroby? Wyjaśnia dermatolog Łukasz Preibisz

Źródło: x-news.pl/Dzień Dobry TVN

Jaki krem rozjaśniający cienie pod oczami wybrać? Przegląd najpopularniejszych

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Morran
|

natłuszczanie olejkiem z awokado i kremem Nivea poprawia wygląd i stan skóry. To nie chodzi o przykrywanie. Również Octenisept, stosowany teraz powszechnie aerozol na rany rozjaśnia cienie. Jednak ze wzgledu na cenę to tylko eksperyment, można troszeczkę rozpylić na palec i smarować pod i wokół powiek tak aby nie dostało się to do oka. To właśnie jest problem.

Irina
|

Ja zawsze od dziecka miałam cienie pod oczami i nic nie pomagało. Jak
już mogłam to stosowałam różne kremy, nie kremy, ale nic nie było
skuteczne, a ciągłe stosowanie bardzo kryjących kosmetyków też nie było
komfortowe. Moim wybawianiem okazała się fibryna bogatopłytkowa. Po
trzech zastrzykach cieni nie ma, jestem jak nie ta. Super
efekty, nawet nie spodziewałam się, że będzie aż tak dobrze.

Ania
|

U mnie podobnie. Maść arnikowa trochę działała, ale dopiero pełna kuracja karboksyterapii pomogła.

Alice89
|

Mi kremy nie pomagają. :( Jedynie maść arnikowa trochę działała, ale nie zawsze o niej pamiętałam. Wybrałam się na zabieg karboksyterapii (przedwczoraj miałam drugi) i to dopiero pomogło (!) W sumie już po pierwszym zabiegu widziałam różnicę. :) Trochę dziwne uczucie, ale warto - polecam!

Takauroda
|

Ja zawsze od dziecka miałam cienie pod oczami i nic nie pomagało. Jak już mogłam to stosowałam różne kremy, nie kremy, ale nic nie było skuteczne, a ciągłe stosowanie bardzo kryjących kosmetyków też nie było komfortowe. Moim wybawianiem okazała się fibryna bogatopłytkowa. Po trzech zastrzykach u dr Więcek cieni nie ma, jestem jak nie ta. Super efekty, nawet nie spodziewałam się, że będzie aż tak dobrze.

david
|

Nie zawsze zmiana stylu życia jest możliwa, czy łatwa do wykonania. Ja po 3 zabiegu mam mocno zredukowane cienie pod oczami. Worki też mam mniejsze i jestem bardzo zadowolony.

Joanna
|

Nic ciekawego z tej wypowiedzi nie winiknęło, poza informacją, że gość źle odmienia przypadki.

zatoki przewlekle
|

moi drodzy ! musicie wiedzieć że cienie pod oczami biorą się ze słabego stanu zatok przynosowych a jednocześnie ze słabym ukrwieniem tych że okolic. Zatoki trudno leczyć bo jak tam coś narosło przez lata to tylko operacja. A jedynie inhalacje mogą pomóc ale na krótko.Dobry sen i dieta anty grypowa to wam pomoże.

baska
|

kwas hialuronowy pomaga, ale czesto jest robiony w salonych kosmetycznych dlatego, ze wystarczy igła i strzykawka - nie wymaga specjalistycznego sprzetu. U wielu osob jednak pojawiaja sie jeszcze gorsze obrzeki. Ja byłam u dobrego specjalisty w renomowanej klinice (dr Dołba, Inmedion) i wybraliśmy te metode, bo efekty są szybkie a ja byłam przed ważną dla kobiety uroczystością - ślubem. I chciałam być piękną panną młodą. Udało się:)

Cieżko chory
|

Jeżeli wasze cienie pod oczami nie wynikają z choroby to należy się cieszyć a nie dawać durne rady jak się ich pozbyć. Prawdziwy problem to cienie jako objaw choroby, jak widać powyżej często bardzo poważnej. Życzę dużo zdrowia. Autorce MM bardzo dziękuję za wskazówki.