Jak pomóc córce? [Porada eksperta]

2009-02-10 10:38

Ratunku! Moja córka jest zagrożona z 3 przedmiotów! Właśnie się dowiedziałem. Co robić? Z historii i niemieckiego może się jeszcze jakoś wybroni, popracujemy, coś napisze, ale z fizyki (!!!) tragedia. Tak zaczęła gimnazjum. Matka jest pobłażliwa, ona nic nie robiła cały rok. Na półrocze miała 4 pały, a ja nic nie wiedziałem. Czy się zlitują i dadzą Ewci poprawkę z tej fizyki, nie wiem. Ja bym na ich miejscu nie dawał, ale to moja córeczka, taka miła i ładna. Szkoda roku. Czy mam pójść do szkoły? Co powiedzieć?

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Pójdź do szkoły jak najszybciej. Przygotuj się na zasłużoną reprymendę. Musisz jej wysłuchać w pokorze. Rozmowa z nauczycielami pozwoli Ci się szerzej zorientować w sytuacji. Nie masz żadnych argumentów na usprawiedliwienie córki. Możesz jednak poprosić, by zechciano dać jej szansę i spróbować ustalić tryb zaliczenia zaległego materiału. Do końca roku zostało mało czasu. Ale spróbować warto. Chodzi przecież o opanowanie przez córkę elementarnych wiadomości, które mogłyby być podstawą do postawienia dwójki. A swoją drogą radziłabym poświęcić część wakacji na uzupełnienie braków edukacyjnych Ewci, by uniknąć podobnych kłopotów w przyszłym roku. Może podczas wspólnej nauki uda Ci się zainteresować ją którymś przedmiotem? Życzę pomyślnego dobrnięcia do następnej klasy. B.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza