13 latek rysuje penisy [Porada eksperta]

2013-04-08 15:13

Mój 13 letni syn rysował w książkach kolegów penisy. Byłam z tego powodu wzywana do szkoły. Pierwszy raz robił to w 6 klasie. Były rozmowy i obietnice że nie zrobi tego więcej. W gimnazjum już we wrześniu złamał swoją obietnice.

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Tak. Rysuje. To taka „moda”. Swego czasu wszędzie, nawet na murach rysowało się kobiecy akt za pomocą kreski, a teraz penisy. Nawet na Facebooku są strony dla rysowników i entuzjastów tej twórczości. Nie musi mieć ona podtekstu erotycznego. To taki głupi pomysł. Chłopcy w wieku Twego synka próbują w różny sposób „zaistnieć”. I widzisz, udało się. Od razu wzbudził zainteresowanie kolegów i dorosłych. Gdyby narysował latającą krowę, efekt byłby podobny. Tu wcale nie chodzi o penisy, a działanie synka jest podświadome. Natomiast rysowanie na cudzych książkach jest naganne, gdyż ulegają one zniszczeniu. I o tym powinniście przede wszystkim rozmawiać, bo to sprawa kultury. Kolejnym pilnym tematem jest dotrzymywanie obietnic, bo to sprawa honoru i wiarygodności. Na tym należy się skupić. Wiem, trudno nadążyć za obyczajowymi zmianami, ale starajmy się i nie dramatyzujmy. Za kilka miesięcy, być może powróci moda na rysowanie krasnoludków.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza