Zazdrość [Porada eksperta]

2013-04-07 23:48

Ciągle przejmuje się tym, że moja dziewczyna rozmawia z kolegami, nie pisze do mnie zbyt często. Wiem, że robię źle, ale mimo to ciągłe mam takie zazdrosne myśli.

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Zazdrość o bliską osobę jest często towarzyszącym nam uczuciem. Problem polega jednak na tym, by „nie dać się zwariować”. Wiedz, że zazdrość pojawia się wtedy, gdy nie mamy do kogoś zaufania, nie jesteśmy pewni uczuć partnera, lojalności. Jesteś zdaje się typem, który chciałby mieć wyłączność na kontakty dziewczyny. W przeszłości, by sobie to zapewnić, panowie więzili kobiety (najchętniej w wieżach) oraz zakuwali w pasy cnoty. Współcześnie nie stosuje już się tych metod, gdyż w cywilizowanym świecie zapanowało powszechne uznanie dla wolności jednostki ludzkiej i prawa decydowania o wyborze towarzystwa oraz interlokutorów. A swoja drogą, skoro mówisz że dziewczyna nie okazuje żadnego zainteresowania Tobą, to może Twoje uczucia są jednostronne? Może to miłość bez wzajemności? Jeżeli dziewczyna Ci się podoba i chcesz, by była zafascynowana Tobą w równym stopniu, musisz ją czymś zauroczyć i zainteresować. Skoro nie pisze i nie podejmuje rozmów, może nie macie wspólnych tematów? Istnieje też możliwość, iż Twoje uczucie ją onieśmiela i tym trudniej jej komunikować się z Tobą. Nie znam Was, nie znam całej sytuacji, więc trudno mi to ocenić. Sam będziesz wiedział najlepiej. Pamiętaj też, że nie uda Ci się dziewczyny zmusić do miłości, pisania, czy zaniechania kontaktów z innymi ludźmi.
Jak ją sobie zjednać? Są tysiące sposobów, ale by dokonać trafnych wyborów, trzeba znać upodobania i psychikę dziewczyny. Jednej imponuje intelekt, poczucie humoru, a innej sprawność fizyczna. Jedna lubi wygadanych, tzw. dusze towarzystwa, inne gustują w cichych, nienarzucających się a delikatnych mężczyznach np. marzycielach, romantykach, szanujących nastrój etc. Różnorodność wspólnych zajęć także jest ogromna (spacery, kino, sport, rozmowy etc.). Zazdrość znika, gdy dobrze się znacie, szanujecie wzajemne potrzeby i upodobania oraz wiecie, że inne kontakty są najzwyklejszymi przejawami życia, a nie dążeniem do zdrady. Tyle uwag i prawd o związkach uczuciowych. Przemyśl je, proszę. Jeśli to Ci nie wystarcza - pisz, zamieszczając więcej szczegółów.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza