Tygrysie oko dla biznesmenów i alergików

2018-07-24 13:54

Tygrysie oko przynosi swojemu właścicielowi bogactwo i sukces w interesach, gdyż niczym magnes przyciąga pieniądze, dlatego jest dobrym talizmanem dla początkujących biznesmenów. Ze względu na swoje działanie nazywany jest również kamieniem alergików.  Ale zwolennicy metod niekonwencjonalnych uważają, że ma również szereg innych właściwości leczniczych.

Tygrysie oko dla biznesmenów i alergików
Autor: Getty Images Tygrysie oko nie tylko przyciąga pieniądze, ale również pozwala je zachować.

Spis treści

  1. Tygrysie oko wsparciem w życiu i w biznesie
  2. Tygrysie oko dla zdrowia i urody

Tygrysie oko, podobnie jak inne kamienie z okiem w nazwie, jest nieprzezroczystą odmianą kwarcu. Najłatwiej go znaleźć w Australii, na Madagaskarze, w Meksyku, Birmie i Rosji, a także na terenach dawnych republik radzieckich.

Ma charakterystyczną, brązową barwę, lśniące pasma i cętki, przywodzące na myśl sierść tygrysa, a po środku zwykle ciemniejszą, nieraz czarną plamę.

Tygrysie oko nazwę zawdzięcza zarówno barwie, jak i efektom optycznym, jakie mają miejsce, gdy na kamień padną promienie słońca - lśni on wówczas i migocze, a czarna plama w środku wygląda jak źrenica oka.

Efekt lśnienia w przypadku tygrysiego oka dają wtopione w kwarc włókna pospolitego tremolitu, a także rzadziej spotykanych krokidolitów.

Ze względu na swoją symbolikę już przed wiekami traktowany był jako amulet. Talizmany z tygrysim okiem nosili wojownicy, w tym rzymscy legioniści, wierząc, że w razie bitwy ochroni ich przed ranami, a nawet śmiercią.

Dziś służy jako amulet tym, którzy wierzą, że może ochronić ich przed urokiem, a także marzą o sukcesie i dobrobycie.

Tygrysie oko wsparciem w życiu i w biznesie

W ezoteryce tygrysie oko traktowane jest jako minerał, który przynosi szczęście i sukces zawodowy, zwiększa siłę przebicia, a w efekcie zapewnia niezależność finansową. Ale mogą go nosić również te osoby, które taki sukces już osiągnęły - tygrysie oko zadba o to, by ich status ekonomiczny pozostał na wysokim poziomie, i by nic mu nie zagrażało.

To również dobry kamień dla tych, którzy mają problem w rozsądnym gospodarowaniu swoimi finansami (tygrysie oko ich w tym wspomoże), a także dla osób, którym w życiu zazwyczaj brakuje szczęścia i ciągle wpadają w pułapki, przede wszystkim finansowe.

Podobno też chroni on również przed czarami i złym urokiem, a także przed wampirami energetycznymi.

Kamień ten bywa również polecany artystycznym duszom - mało który minerał w równym stopniu pobudza bowiem kreatywność i chęć tworzenia, wzmacnia też wewnętrzną siłę, niezbędną do podejmowania nowych artystycznych wyzwań i pomaga odblokować zdolności twórcze.

A skoro jesteśmy już przy psychice - tygrysie oko ponoć jest znakomitym remedium na szereg związanych z psychiką dolegliwości. Przede wszystkim rozwiewa niepokój i strach, pomaga uspokoić rozedrgane nerwy, wycisza stany depresyjne.

W niektórych przypadkach może mieć również wpływ na osobowość: nieśmiałym dodaje pewności siebie i odwagi do publicznych wystąpień, wiecznie niezdecydowanym pomaga w podejmowaniu właściwych decyzji, a od pesymistów oddala negatywne myśli, które nie pozwalały dotąd w pełni cieszyć się życiem.

Tygrysie oko dla zdrowia i urody

Tygrysie oko to również kamień cieszący się powodzeniem wśród zwolenników medycyny niekonwencjonalnej. Fama głosi, że noszony przy ciele poprawia przepływ energii - jeśli w poniedziałek rano któryś ze współpracowników tryska niespożytą energią i chęcią do pracy, to prawdopodobnie właśnie za sprawą tygrysiego oka, noszonego blisko ciała.

Minerał ten dodaje energii również osobom chorym i osłabionym, a także wspomaga działanie leków i wspiera naturalne procesy samoleczenia, dlatego też osoby zajmujące się medycyną niekonwencjonalną zalecają go przewlekle chorym.

Może być pomocny w różnych dolegliwościach układu oddechowego, od banalnego drapania w gardle, po przeziębienie, anginę, grypę, zapalenie płuc lub zapalenie oskrzeli. Łagodzi również duszności i astmę.

Jak każdy minerał z "okiem" w nazwie korzystnie wpływa też na wzrok - wzmacnia jego ostrość, pomaga pozbyć się pieczenia, a także cieni i obrzęków (co ma znaczenie głównie dla kobiet).

Zalecany jest także w przypadku problemów z przemianą materii i dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, gdyż reguluje procesy trawienia, zmniejsza zaparcia i biegunki, wspomaga również procesy przyswajania składników odżywczych.

To jeszcze nie koniec -tygrysie oko pomocne bywa również w innych dolegliwościach, takich jak np.:

Przyspiesza zrastanie się złamanych kości, zmniejsza ból przy rwie kulszowej, łagodzi artretyzm. Ponieważ reguluje poziom cukru we krwi, bywa zalecany cukrzykom.

Radzi sobie również z nadczynnością tarczycy (ponoć umieszczony w jej okolicy pomaga wyregulować poziom hormonów), zmniejsza bóle głowy i uporczywe migreny.

By działał jak należy, co cztery tygodnie trzeba oczyszczać go z negatywnej energii, jaką pochłonął - umieścić w szklance i przez kilkanaście minut oblewać bieżącą wodą, a następnie zostawić na słońcu, aż wyschnie.

Przeczytaj też o właściwościach innych kamieni:

Ważne!

Pamiętaj, że sposoby proponowane przez zwolenników metod niekonwencjonalnych nie mają potwierdzenia w badaniach naukowych i nie są zgodne z EBM. Zanim zaczniesz je stosować, skonsultuj się ze swoim lekarzem.