Nadmierne potrzeby męża [Porada eksperta]

2013-04-08 13:38 Beata Ciesielska

Mój mąż uważa, że jest chory. Odczuwa wzmożoną potrzebę seksualną - nawet jeśli jego ciało tego nie chce, to jego umysł tak. Codziennością jest masturbacja, szuka kontaktów z innymi kobietami, pisze erotyczne sms-y do nich. Choć mówi, że mnie kocha, to jednak szuka ciągle innych wrażeń. Robię wszystko, by był zadowolony pod względem seksualnym, jednak to mu nie wystarcza. Mówi mi, że jestem dla niego wszystkim i czymś najlepszym, co go mogło w życiu spotkać, jeśli mnie straci to będzie to jego największa porażka życiowa, ale nie może przestać myśleć o innych kobietach, wyobrażać sobie odważnych scen seksualnych. Kocham go i nie chcę, by doszło do rozpadu naszego małżeństwa, jednak nie wiem jak długo będę mogła żyć z jego "innością". Przeżyłam już jedną zdradę, ale nie chcę kolejnych. Jestem dla mojego męża nie tylko żoną ale i prawdziwym przyjacielem. Proszę o poradę, czy jest jakieś lekarstwo?

Witam! Szkoda, że nie podała Pani chociaż waszego wieku. Ale i tak problem jest na tyle poważny, że nie da się go rozwiązać korespondencyjnie. Musi Pani postawić warunek - albo mąż rozpoczyna terapię pod okiem specjalisty seksuologa, albo Pani odchodzi z tego związku. Jeśli się Pani zdecyduje na takie rozwiązanie, proszę być bardzo konsekwentną! Jeśli nie, nic (na lepsze) w waszym małżeństwie się nie zmieni. Albo mąż jest niedojrzały osobowościowo i emocjonalnie, albo uzależniony od seksu. Jedno i drugie wymaga specjalistycznej pomocy. Żadne przysięgi i obietnice poprawy niczego nie załatwią. Będzie to tylko przeciąganie sprawy w czasie; a czas działa na Pani niekorzyść. To, co piszę, może się Pani wydawać zbyt radykalne. Ale nie chcę Pani fałszywie pocieszać, tylko pomóc - bo chyba tego Pani oczekuje. Pozdrawiam serdecznie!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Beata Ciesielska

Lekarz specjalista seksuolog, biegły sądowy. członek europejskiego i polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych. Przyjmuje w gabinecie prywatnym w Łodzi (po wcześniejszym umówieniu terminu tel. 0501 019 578). 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Beton
|

Witam, mam taki sam problem jw wymieniony mąż. Mam 35 lat. Od 15 lat w stałym związku. W związku z tym że poziom meskiej seksualności nie jest określony czy problem może leżeć po drugiej stronie. Dobrze mi z moją seksualnością ale męczą mnie już podchody. Próbowałem nawet przejąć część codziennych obowiązków małżonki. Nawet nie wiem czy zauważyła. Jutro idę na badanie hormonów. A co jeśli to nie to! Ciężko mi to mówić ale Może należało by zmienić partnerkę na bardziej wymagającą. Czy chory musi być mężczyzna.