Seks oralny po usunięciu migdałków [Porada eksperta]

2013-04-08 5:55

Jestem gejem. Czy po usunięciu migdałków są jakieś przeciwwskazania do uprawiania seksu oralnego? Jak długo trzeba się powstrzymywać? Czy seks analny może być niebezpieczny dla zdrowia?

Po usunięciu migdałków pozostaje na ok. 6 tygodni (jeśli wszystko odbywa się bez powikłań) gojąca się rana. W tym czasie nie zalecałabym seksu oralnego, bo rana to otwarte szeroko wrota do różnych zakażeń normalnie nie groźnymi drobnoustrojami. Seks analny zwiększa ryzyko zakażenia np. AIDS , bo prowadzi do powstawania mikrourazów (drobnych ranek). Uprawiany często i brutalnie, zwłaszcza przy dużych rozmiarach członka, może doprowadzić po latach do problemów ze zwieraczem odbytu i trzymaniem kału. Potrzebne jest rozluźnienie i ewent. środki nawilżające.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Beata Ciesielska

Lekarz specjalista seksuolog, biegły sądowy. członek europejskiego i polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych. Przyjmuje w gabinecie prywatnym w Łodzi (po wcześniejszym umówieniu terminu tel. 0501 019 578). 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.