Lek na nadciśnienie a erekcja [Porada eksperta]

2013-04-08 14:34 Beata Ciesielska

Żeby jako tako współżyć muszę przez 3 dni nie brać tabletek na obniżenie ciśnienia. Jest to bardzo męczące, bo wracają objawy nadciśnienia, silne bóle głowy i zdenerwowanie z byle powodu. Jak to rozwiązać?

Nadciśnienie jest jedną z najczęstszych chorób, dających zaburzenia wzwodu, ale niestety taki efekt daje również większość leków stosowanych w jego leczeniu. Na początek proponuję porozmawiać ze swoim lekarzem i ewentualnie zmienić leki, które pan bierze. Nie można, niestety, z góry powiedzieć, które z nich napewno nie dadzą zaburzeń seksualnych (to dość indywidualna reakcja), ale o wielu z tych leków wiemy, że są obarczone znacznie większym ryzykiem takich objawów ubocznych. Jeśli mimo zmiany leków problemy z erekcją nie ustąpią, wskazana jest wizyta u lekarza seksuologa, który prawdopodobnie zleci leki takie jak np. viagra czy jej podobne.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Beata Ciesielska

Lekarz specjalista seksuolog, biegły sądowy. członek europejskiego i polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych. Przyjmuje w gabinecie prywatnym w Łodzi (po wcześniejszym umówieniu terminu tel. 0501 019 578). 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE