Suchość napletka [Porada eksperta]

2013-04-08 9:55

Od jakiegoś czasu mam problem ze ściągnięciem napletka (podczas prysznica czy też stosunku). Skóra na nim jest bardzo sucha, szorstka, w niektórych miejscach widać również pęknięcia. Mogę ściągnąć napletek na ok. 1 cm w dół, dalej sprawia mi to ogromny ból. Smarowanie kremem pomaga na 2-3 dni, później dzieje się to samo. Co może być tego przyczyną? Czy konieczna jest wizyta u lekarza?

Panie Marku! Opisane przez Pana objawy sugerują najprawdopodobniej grzybicę narządu płciowego. Prawdopodobnie ma ją również Pana partnerka (choć nie musi mieć objawów). Sutecznie prowadzona kuracja powinna dotyczyć obojga partnerów jednocześnie. Podaje się leki doustne (na receptę) i miejscowo maści typu clotrimazol (bez recepty). Ginekolog opiekujący się partnerką powinien "zaopatrzyć " w recepty Was oboje. Jeżeli nie ma Pan stałej partnerki, wskazana wizyta u lekarza dermatologa, który wypisze, co trzeba. Powinien to zrobić również lekarz pierwszego kontaktu, ale często niestety boi się takich problemów. Pozdrawiam

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Beata Ciesielska

Lekarz specjalista seksuolog, biegły sądowy. członek europejskiego i polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych. Przyjmuje w gabinecie prywatnym w Łodzi (po wcześniejszym umówieniu terminu tel. 0501 019 578). 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.