Zbyt krótki stosunek [Porada eksperta]

2013-04-08 15:07
Porada seksuologa
Autor: Getty Images

Mam 28lat. Od jakiegoś czasu stosunki z moją partnerką są bardzo krótkie. Co zrobić, żeby stosunek trwał w rozsądnych granicach a nie moment?

Ważne jest, czy współżyje pan często i regularnie. Może była dłuższa przerwa we współżyciu? Wtedy krótki czas trwania stosunku to "chwilowa" norma. Jak wygląda antykoncepcja? Jej brak lub tzw. "stosunek przerywany" również moga mieć takie skutki. Jeśli natomiast współżyje pan często, regularnie, z zabezpieczeniem antykoncepcyjnym i w "komfortowych" dla pana warunkach, a stosunek nadal jest bardzo krótki, to możemy mieć do czynienia z przedwczesnym wytryskiem. Wtedy jedynym skutecznym (i to bardzo!) sposobem są leki, dostępne jedynie na receptę i przyjmowane pod kontrolą lekarza seksuologa.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Beata Ciesielska

Lekarz specjalista seksuolog, biegły sądowy. członek europejskiego i polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych. Przyjmuje w gabinecie prywatnym w Łodzi (po wcześniejszym umówieniu terminu tel. 0501 019 578). 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.