Leki na nadciśnienie a seks [Porada eksperta]

2013-04-08 11:44
Porada seksuologa
Autor: Getty Images

W związku z nadciśnieniem zażywam leki i zauważyłem, że mam problemy z erekcją. Czy to skutek terapii?

Niestety, wszystkie leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego mogą dawać zaburzenia erekcji. Jest to dość indywidualne, u jednego pacjenta ten sam lek może dawać zaburzenia, a u innego ich nie będzie. Trzeba to sprawdzić drogą samoobserwacji.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Beata Ciesielska

Lekarz specjalista seksuolog, biegły sądowy. członek europejskiego i polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych. Przyjmuje w gabinecie prywatnym w Łodzi (po wcześniejszym umówieniu terminu tel. 0501 019 578). 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.