Mój pierwszy raz [Porada eksperta]

2013-04-08 13:35
Porada seksuologa
Autor: Getty Images

Ostatnio zdecydowaliśmy się na pierwszy w naszym życiu stosunek. Odczuwałem bardzo mało przyjemności. Nie mogłem w żaden sposób doprowadzić do orgazmu, próbowałem bardzo długo, niestety nie dałem rady. Ona bardzo mnie podnieca, byliśmy nastawieni na wspaniałe przeżycie. Wydaje mi się, że moja partnerka nie czuła też nic specjalnego, o orgazmie nie wspomnę. Bardzo głupio się z tym czuję. Czy nasz problem polega na braku doświadczenia?

Witam! Za pierwszym razem bywa różnie, nie zawsze tak jak na filmach czy w książkach. Proszę się nie martwić, im dalej, tym będzie lepiej. Oboje uczycie się siebie wzajemnie i seksu. Jedną z najczęstszych przyczyn opisanego stanu rzeczy jest brak lub niewłaściwa antykoncepcja. Absolutnie "nie" dla tzw. stosunku przerywanego, metod naturalnych jak kalendarzyk itd. Czasem również prezerwatywa bardzo przeszkadza. I wtedy najlepszym rozwiązaniem jest antykoncepcja ze strony dziewczyny (tabletki, spirala). To na prawdę ważny aspekt udanego współżycia. Pozdrawiam.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Beata Ciesielska

Lekarz specjalista seksuolog, biegły sądowy. członek europejskiego i polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych. Przyjmuje w gabinecie prywatnym w Łodzi (po wcześniejszym umówieniu terminu tel. 0501 019 578). 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.