Powiekszone migdałki i trudności z oddychaniem [Porada eksperta]

2013-09-05 12:54

Dzień dobry. Od około 2 lat mamy problem z gardełkiem córki (5 lat). Otóż właśnie 2 lata temu przechodziła ospę wietrzną i wydaje mi się, że ten problem istnieje od tamtej pory. Problem polega na tym, że prawie cały czas córka ma w gardełku ten mały języczek jakby przyrośnięty do prawego migdałka, zamiast na środku jest na boku. Na ogół córka nie skarży się na ból gardła, ale przy infekcjach, gdy ma powiększone migdałki, wówczas prawie w ogóle nie ma tam prześwitu, ma trudności z połykaniem i boję się, że może mieć też trudności z oddychaniem. Bardzo się martwię i nie wiem, co to może być i co robić. Od kilku lat mieszkamy za granicą, a tu lekarze ciągle to lekceważą i zbywają nas mówiąc, że to normalne. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.

Porada logopedy - pedagoga
Autor: Getty Images

Ospa wietrzna, podobnie jak inne choroby wieku dziecięcego, może pozostawiać ślady. Nie jestem jednak przekonana do tezy, że skrzywienie języczka może być takim śladem. Istotne jest jednak, że podczas infekcji występują trudności z połykaniem, a więc z oddychaniem pewnie też. Niestety z punktu widzenia logopedycznego niewiele mogę poradzić, takim stanem rzeczy powinien zająć się laryngolog, a dopiero później inni specjaliści. Proszę więc mimo wszystko udać się do specjalisty, ponieważ na podstawie objawów, które Pani opisuje, jest to konieczne.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza