Charakter pisma [Porada eksperta]

2013-04-06 14:31

Mam problem z pismem, ciągle je zmieniam, dziwnie, różnie trzymam długopis. Ostatnio nawet podejrzewała nauczycielka, ze ktoś mi pisał prace, bo miałam 2 różnie pisma. Chciałabym mieć stałe pismo, jak to zrobić?

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Wakacje są dobrą okazją do różnorakich treningów. Aby mieć „stałe pismo” musisz zdecydować się na którąś wersję. Zwróć uwagę jak wtedy trzymasz długopis, gdzie i jak kładziesz kartkę, jak opierasz (bądź nie) rękę. Po tych ustaleniach ćwicz pisanie w taki sam sposób. Po pewnym czasie dojdziesz do wprawy i już nie będziesz musiała kontrolować układu palców, ręki itd. Na charakter pisma ma wpływ także tempo, w jakim piszemy oraz pozycja ciała. Nawet kiedy już utrwalisz charakter pisma, zawsze będzie ono nieco różne, w zależności od wspomnianych okoliczności. Im więcej będziesz pisać, tym szybciej utrwali Ci się sposób pisania.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza