Chiny spowite mgłą. Niesamowite zdjęcia rozpylania środków odkażających

2020-03-21 8:33 Katarzyna Terentiew

Aby uniemożliwić rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2 chińskie władze od jakiegoś czasu rozpylały środki dezynfekujące na ulicach miast. W internecie pojawia się coraz więcej zdjęć i filmów z tych akcji. Mają spory rozmach.

Piękne zdjęcia z akcji odkażania chińskich miast na dużą skalę opublikował na swoim profilu na Facebooku Prehospital blog. Zobacz, jak wyglądają ulice, pojazdy i ludzie wyłaniający się z mgły środków do dezynfekcji.

#zostań w domu i nastrój się pozytywnie! POSŁUCHAJ

Tymczasem chiński rządowy dziennik “The People’s Daily” jakiś czas temu opublikował wideo na Twitterze z odkażania miasta Wuhan przedstawiające wozy strażackie i oddziały mężczyzn w kombinezonach, zaopatrzonych w odpowiedni sprzęt, którzy rozpylają chemikalia do dezynfekcji na ulicach.

Migające światła awaryjne i chmury mgły tworzą interesujący widok na opustoszałych ulicach.

Rząd chiński przeprowadził skoordynowaną, wysokobudżetową operację w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS -CoV-2. Użyto dronów, pojazdów oczyszczania miasta, wozów strażackich oraz zastępów ludzi z opryskiwaczami. Pryskano ulice, chodniki, ławki, budynki, szczególnie witryny i wejścia sklepów.

Nagranie z odkażania chińskich miast zamieścił także "South China Morning Post". Pojawia się w nim informacja, że niektóre miasta – w tym oczywiście Wuhan – były odkażane dwa razy dziennie.

Na całym świecie potwierdzono już ponad 284 tysiące zarażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 11 838 osób, z czego ponad  4000 we Włoszech, a około 3250 w Chinach. Największe przyrosty zachowań notuje się obecnie w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Iranie, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Luksemburgu oraz Stanach Zjednoczonych.

#RazemPrzeciwKoronawirusowi logotypy
Autor: Materiały prasowe
Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Dowiedz się więcej na temat koronawirusa:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE