Poradnik ZdrowiePsycholog - seksuolog › Brak wytrysku

Eksperci radzą

magister Magdalena Krzak (Bogdaniuk) - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Brak wytrysku

Kocham się z moim partnerem dość często. Niestety, podczas gdy ja dochodzę kilka razy - on zdaje się nie dochodzić w ogóle. Nawet jeśli poświęcam dużo czasu i bardzo się staram by doprowadzić go do wytrysku oralnie - nic nie uzyskuję. Bardzo mnie to irytuje i czuję się fatalnie. Nie wiem czemu tak jest i gdy już o tym rozmawiamy on śmieje się z tego, że nie potrafię doprowadzić go do wytrysku. Jestem mało doświadczona, jest to mój pierwszy partner. Ponadto mój partner unika seksu z prezerwatywą. Pomimo moich starań nic się nie zmienia. Proszę o odpowiedź.

Ważne jest, by partner powiedział pani, czy są jakieś sytuacje, w których osiąga wytrysk. Nie musi to bowiem być związane z nieprawidłowymi pieszczotami podejmowanymi przez panią - jeśli jednak tak jest to partner powinien pani powiedzieć, jakie pieszczoty są dla niego odpowiednie, bo pani sama nie musi tego wiedzieć (przecież nie jest pani jasnowidzem). Inną przyczyną może być przyzwyczajenie do jednej formy stymulacji, na przykład masturbacji, która jest prostą i szybką formą rozładowania napięcia seksualnego, a czasem również i emocjonalnego. Czasami mężczyźni, którzy często masturbowali się zanim związali się z partnerką, przyzwyczaili się do jednego rodzaju stymulacji i trudno ich pobudzić w inny sposób, przez co nadal ich główną formą rozładowania popędu pozostaje masturbacja, pomimo tego, że mają możliwość współżycia z partnerką. Może być tez tak, że mężczyzna potrzebuje szczególnego, nietypowego rodzaju stymulacji, by dostatecznie się pobudzić, nie mówi jednak o tym partnerce, bo się wstydzi. Zdarzają się tez sytuacje, w których mężczyzna przy żadnej stymulacji nie może osiągnąć orgazmu i może to wynikać z czynników chorobowych lub problemów natury psychicznej. W każdej z powyższych sytuacji (jeżeli zmiana stymulacji stosowanej przez panią nie ma wpływu na partnera), mężczyzna powinien udać się na wizytę do seksuologa, żeby poddać się leczeniu. Pani natomiast ma prawo czuć się źle w tej sytuacji i domagać się od partnera jej zmiany.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.