Problemy z miesiączką [Porada eksperta]

2013-04-04 4:52 Barbara Grzechocińska

Witam! Jestem w 35 dniu cyklu (wcześniejszy cykl wynosił 25 dni a zazwyczaj mam regularne 29-31dni), oczekuję menstruacji 4 dni i nic. Dzisiaj uprawiałam petting z partnerem i ku naszej radości zaczęłam krwawić. Niestety słabo i na krótko. Wcześniej już zaczęłam się obawiać, że może być to skutek zapłodnienia mimo, że byliśmy ostrożni i zabezpieczaliśmy się. Natomiast po dzisiejszej sytuacji z krwawieniem kompletnie nie wiem co myśleć, jutro zrobię test chociaż uważam, że do zapłodnienia nie było szans. W ostatnich dniach miałam bardzo stresowe dni, faktem jest, iż trochę schudłam i nieco mniej jem. A więc moje pytanie jest następujące - czy stres może wywołać taką reakcję organizmu bądź to może i wina rozregulowania cyklu? Oczywiście pójdę do lekarza na badanie, ale na obecną chwilę chciałabym zaczerpnąć jakichś informacji. Podrawiam!

Stres może być przyczyną braku miesiączki w terminie ale mogą też być i inne powody, na przykład choroba jajników czy zaburzenia w wydzielaniu hormonów. Jednorazowe krwawienie po pettingu najczęściej jest związane z urazem, skaleczeniem tkanek.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE